Maďarská republika je známka ako krajina s viac ako tisíckou termálnych minerálnych prameňov, ktoré majú liečivé účinky a sú využívané počas celého roka. Severovýchod krajiny je známy kúpeľným mestom Mezökovesd a svetoznámymi kúpeľmi Zsóry. Od perly na Dunaji, teda hlavného mesta Maďarskej republiky je vzdialené asi 130 km. História kúpeľov siaha niekedy do roku 1940. Liečivé pramene s teplotou do 36 stupňov Celzia sú dominantné v obsahu látok, ktoré z čírej tekutiny robia poklad. Zázračná tekutina sa vyznačuje protizápalovými účinkami, pôsobí povzbudzujúco a osviežujúco. Kúpele ponúkajú liečebné, redukčné, relaxačné, romantické i skrášľovacie pobyty. Nájdete tu všetko potrebné pre oddych a relax. Na svoje si prídu deti aj tí neskôr narodení. Procedúry v podobe kúpeľnej liečby, pitných kúr, elektroliečby, teploliečby, masáží, zábalov ulahodia vášmu unavenému telu a povzbudia ducha.

Ubytovanie, stravovanie a wellness služby na profesionálnej úrovni vám ponúkne množstvo hotelov a penziónov. Vybrať si môžete ubytovanie v tichom a pokojnom prostredí alebo priamo v centre mesta, ktoré je dejiskom významným kultúrnych a spoločenských udalostí. Nepremeškajte prechádzku malebnými zákutiami mesta. Unavené nohy ocenia posedenie v prekrásnom mestskom parku či aleji.

Mesto okrem svetoznámej kúpeľnej liečby je známe štvrťou Hadas. Nájdete tu domčeky v typickej maďarskej architektúre, ktoré vás prinútia zamyslieť sa nad dobami dávno minulými. Charakterizujú ich biele múry a doskové strechy. Naozaj je načo sa pozerať. Technické typy ocenia netradičné Múzeum poľnohospodárskych strojov. O tom, že sa oplatí vycestovať do okolia vás presvedčí kaštieľ Bottlich a De la Motte, vínna cesta Bükkalja, hrad Cserépi. Priaznivci maďarského folklóru ocenia tradičný Renesančný festival, Folklórny festival či Jazdecké dni.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!