Kto by ju nemiloval? Jemne sa rozplýva na jazyku a hladí Vaše vnútro, dokonca dokáže vyvolať pocity šťastia a čo je hlavné, je vynikajúca! Čokoláda. Poznáme ju už oddávna a za tú dobu vznikli milióny jej druhov a príchutí. Starí Aztékovia verili, že čokoláda pochádza z neba. Indiánska legenda totiž rozpráva, že „aztécky boh Quetzalocoatl zostúpil z nebies a priniesol na zem kakaovník, ktorý ukradol v raji“. Niet divu, veď má naozaj nebeskú chuť.

Z čoho je čokoláda?

Čokoláda je oficiálne označovaná ako ochutená horká potravina. Pri konzumácii však už horká nie je ani v najmenšom. Čím to je? Predsa ingredienciami. Skladá sa z kakaového masla, kakaa, kakaovej hmoty a cukru a pri mliečnej čokoláde tiež sušené mlieko a mliečny tuk. Samé chutné a relatívne zdravé prísady. A takto spojené v čokoláde prinášajú množstvo pozitívnych účinkov. Vedci totiž zistili, že horká čokoláda môže zmierniť problémy ľudí s vysokým tlakom. Obsahuje tiež antioxidačné flavonoidy, ktoré napomáhajú hladkému fungovaniu ciev, a tak znižujú riziko srdcových ochorení. Ako pomáha čokoláda z vnútra už vieme. Vedeli ste však, že dokáže pomôcť aj pleti?

Čokoláda a pleť

Určite ste sa už stretli s rôznymi čokoládovými zábalmi, kúpeľmi a masážami. Viete teda, že čokoláda dokáže ulahodiť pokožke celého tela. A nielen tela, vhodná je aj čokoláda na pleť. Čokoládová pleťová maska totiž obsahuje množstvo minerálov a antioxidantov, ktoré Vašu pleť dokážu rozžiariť, vyhladiť a dodať jej hebkosť. Použiť ju môžu ženy, ale aj muži. A to na mastnú, ale aj suchú pleť, pleť vystavenú stresom a tiež zrelšiu pleť. Túto terapiu si môžete dopriať u kozmetičky, ale počítajte s tým, že tam pobudnete hodnú chvíľu. Ak sa Vám do toho nechce, kúpte si vlastnú čokoládovú pleťovú masku. Terapiu čokoládovou pleťovou maskou Akamuti zvládnete určite aj doma. Polovicu čajovej lyžičky rozmiešate vo vode a získate tak krém. Ten nanesiete na vyčistenú pleť a necháte pôsobiť približne desať minút. Tvár si umyjete a nakoniec môžete naniesť hydratačný krém. Táto čokoládová pleťová maska sa navyše pýši prívlastkom bio. Obsahuje totiž bio kakao a bio vanilku. Vyskúšajte a tešte sa zo svojej krásy!

foto: zdroj – sxc.hu