Pani zima už prituhuje, dni sú viditeľne kratšie, možno až príliš krátke na to, aby sme mali chuť bojovať s depresiami, zlou náladou a negatívnymi myšlienkami. Ak však chcete poraziť tieto vedľajšie účinky, ktoré so sebou zima prináša, nájdite si záľubu, ktorá vás privedie na iné, nové a pozitívnejšie zmýšľanie. Prečo sa rovno nepustíte do módnych záležitostí a nezačnete si skrášľovať alebo dopĺňať svoj zimný šatník? Prvý bod – zimné doplnky!

Ak razantne krútite hlavou a tvrdíte, že doplnky na zimu nie sú práve vašou najlepšou parketou a ani náhodou ich nenosíte, tak si jednoducho povedzte, že dnes nastal ten správny čas na využívanie dostupných prostriedkov a bytie krásnou zimnou princeznou. Ak ste druhý prípad a zimné doplnky nevlastníte, tak by ste to mali okamžite a rýchlo zmeniť! Veď obchody sú už niekoľko mesiacov vo švíkoch preplnené najrôznejšími farbami, vzormi i strihmi a zimné doplnky čakajú len a len na vás! Nespornou výhodou je finančná nenáročnosť, takže s výhovorkami o nedostatku peňazí naozaj neuspejete.

Na začiatku by ste si mali nahromadiť všetky zimné doplnky, ktoré vlastníte. Vyberte zo skrine šály, šatky, rukavice aj čiapky a vytrieďte tie, ktoré sa vám páčia a ktoré budete aj nosiť. Ostatné buď podarujte, venujte charite, predajte alebo jednoducho vyhoďte. Zbytočne vám budú zaberať miesto v šatníku a vy aj tak sama viete, že si ich už nikdy na seba nedáte. Tak na čo “im” dávať, chúdencom, falošné nádeje?

Kombinujte, no všetkého s mierou

Po vytriedení tých vecí, ktoré ešte považujete za noseniahodné, nastáva chvíľa, kedy by ste si mali určiť, ktoré módne doplnky na zimu vám chýbajú, ktorých by ste chceli mať viac, a hlavne, v akých farbách či farebných kombináciách sa chcete pohybovať. Samozrejme, že si môžete zvoliť hneď niekoľko variánt, ktoré budete striedať a medzi sebou vymieňať, veď nemusíte mať zásadne jednu šatku len k jednej zimnej čiapke.

Ak nemáte kreatívnu dušu a nápadité myšlienky, nemajte strachy, pretože módny návrhári obchodných reťazcov to často vyriešia za vás a v kolekciách sú už zladené všetky módne doplnky a čakajú na svoju vyvolenú kupujúcu. V takýchto prípadoch máte však často o riešenie postarané len v kombináciách čiapok a šálov a ak sú vašou prioritou šatky, budete si musieť nechať poradiť alebo len inštinktívne zvoliť tú čiapku, ktorá sa podľa vás najviac hodí. Nezabudnite si pri nakupovaní doplnkov, ktoré majú ladiť s inými, zobrať so sebou aj tie prvotné. Zrejme by sa vám ťažko vyberal odtieň farby, keby ste nemali istotu, aká farba zdobí váš doplnok, no nie?

Po kúpe čiapky, šálu či šatky by ste nemali zabúdať ani na rukavice. Bez nich zrejme často okúsite situáciu, kedy by ste si na ruky natiahli hocičo, len nech je vám teplo. Ak máte chuť experimentovať aj s rukavicami, tak vyberajte farby či prevedenie, aké vás zaujme, no ak rukavice nie sú vašou prioritou, stačí, ak si kúpite jedny čierne, ktoré sa hodia naozaj ku všetkému a nepochybne aj zahrejú. A keď už budete nakupovať, nezabudnite, že k zimným doplnkom neuveriteľne ladia aj veľké náušnice!

Foto na titulke: Pixmac.sk, David Martín :: Suki_ :: – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!