Len si spočítajte, koľko času vám zaberie vaše zamestnanie? Aký je váš pracovný čas a koľko hodín robíte nadčasy? Máte flexibilný pracovný čas? Ak vás živí práca na polovičný úväzok, práca z domu cez internet alebo ste podnikateľka, je najvyšší čas zriadiť si pracovňu tak, aby vaša domáca kancelária spĺňala všetky vaše požiadavky. Prečo? Pretože miesto výkonu práce je ukazovateľ kvality práce, motivácie a ovplyvňuje aj celkovú spokojnosť v práci, vo svojej pracovni. Ideálne pracovné miesto teda existuje! A nemusíte mať ani drahé kožené kreslo, na stene visiace unikátne umelecké diela a rozsiahly výhľad na celé mesto.

Pracovňa – oáza kreativity a pohodlia
Ak už dlhší čas túžite po mieste, kde by ste sa mohli nerušene a v pokoji, venovať svojim pracovným povinnostiam, zabudnite na provizórium menom – pracovňa v obývačke alebo pracovňa v spálni. Tak, ako obývacia miestnosť, aj spálňa by mala plniť iný účel užívania – oddych a relax po namáhavom, pracovnom dni. Naopak, pracovňa by mala byť zdrojom aktivity a tvorivosti. Rozmýšľate, ako efektívne využiť podkrovie? Ak vám už deti vyrástli, bývalá detská izba môže poslúžiť ako očarujúca pracovňa doma. Ak nemáte možnosť samostatnej, pracovnej izby, nič to. Umiestnite do väčšej izby priečky zo sadrokartónu, ktoré predelia miestnosť na dva priestory! Táto deľba izby je praktická a finančne nenáročná!

Čo musíte mať v ideálnej pracovni?
Rozhodne by v nej nemal chýbať nábytok do pracovne, ktorý bude spĺňa technické aj kancelárske potreby. Kreatívny dizajnéri, so snahou aj o praktickosť, radia, aby zariadenie interiéru obsahovalo tieto tri dôležité predmety:

  1. Pracovná stolička – domáca, kancelárska stolička by mala byť presne nastavená a prispôsobená vašej výške a váhe, aby vás netrápilo stuhnutie krku, bolesti chrbtice či dokonca bolesti hlavy;
  2. Pracovný stôl – aj nesprávne zvolený pracovný stôl, môže byť zdrojom zdravotných problémov a preto si vyberte radšej drevený stôl s veľkou pracovnou plochou, ktorého nezdolá ani najväčšia pracovná záťaž;
  3. Pracovná lampa – osvetlenie pracoviska nielenže dotvára idylickú, pokojnú atmosféru, v ktorej by stres mal mať len minimálne miesto, ale zaručuje aj kvalitné „posvietenie si“ na dôležitú prácu; pracovná lampa by však tiež mala byť podľa vášho vkusu!

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!