Trápi Vás oslabená imunita, chýbajú vám vitamíny a máte mnohé iné ťažkosti s ktorými si neviete poradiť? Skúste pomôcť vášmu zdraviu barličkou zvanou výživové doplnky.

Každému z nás sa niekedy stane, že je časovo vyťažený a nemá čas sadnúť si, oddýchnuť si, zašportovať si, doplniť vitamíny a vlákninu ovocím, alebo zeleninou, ktoré sú pre nás tak veľmi dôležité. Imunita sa pomaly oslabuje a valia sa na nás rôzne choroby. Práve výživové doplnky nám pomôžu posilniť imunitu a následne predísť chorobám.

Rozlišujeme dva typy imunít: prirodzenú a získanú. Prirodzená imunita je vrodená imunita, ktorú získame pri narodení a je daná geneticky. Získanú imunitu si formujeme v priebehu života na základe kontaktu s cudzorodými látkami/baktériami, ktoré nezlikvidovala prvá (prirodzená) obranná línia. Fungovanie získanej imunity zabezpečuje zložitá sústava buniek a rôznych látok.

Lekári definujú pojem imunita ako odolnosť organizmu voči rôznym ochoreniam. Imunita je dôležitá pre náš organizmus, vytvára „štít“, ktorý nás chráni pred vonkajšími vplyvmi. Keď je tento „štít oslabený“, tak sme náchylnejší na rôzne choroby a potom ostávame doma často pod perinou, sme neschopní pracovať, venovať sa rodine, domácnosti a najhoršie je, že organizmus si pamätá všetko, čo ho postihlo. Práve vtedy si uvedomíme, že zdravie je prvoradé, no mali by sme si to uvedomiť skôr. Ak imunita zlyhá, alebo je oslabená, môže vyvolať rôzne ochorenia, časté prechladnutie, chrípku, alergiu, zápal kĺbov, ale aj rakovinu.

Základom imunitného systému je schopnosť organizmu rozlíšiť telu vlastné a telu cudzie bunky a primerane na ne reagovať. Ak funguje imunitný systém tak ako má, imunitné obranné bunky sa aktivujú len v prípade, že objavia telu cudzie látky. Čokoľvek, čo môže spustiť obrannú reakciu imunitných buniek sa nazýva antigén. Antigénom môže byť baktéria, vírus alebo len jeho časť.

Aby nebolo ohrozené vaše zdravie, pre posilnenie imunity by ste mali vyhýbať negatívnym vplyvom, prípadne zmierniť ich následky. Najdôležitejšie je, aby človek vyvážene jedol, pretože ľudské telo potrebuje nevyhnutný prísun živín. Nielen vitamíny, ale aj bielkoviny, cukry, tuky, minerály. Strava by mala byť čo najpestrejšia s hojnosťou čerstvého ovocia a zeleniny, primeraného množstva mäsa a dostatkom tekutín. Počas namáhavejšieho obdobia siahnite na výživové doplnky, ktoré sú vynikajúcim pomocníkom pri prevencii. Pravidelný pohyb by mal byť samozrejmosťou, ale primeraný individuálnym schopnostiam. Napätiu a stresu sa asi nikto z nás neubráni. Ak sú stresové podnety malé, môžu zvyšovať odolnosť organizmu, keď však cítime, že situácia je kritická, mali by sme sa venovať relaxácií podľa vlastného uváženia.

Zdravie je len jedno, preto si ho treba vážiť, následne posilňovať imunitu a dopĺňať dôležité a potrebné vitamíny. Nezabúdajte, že keď budete dbať na prevenciu, tak vám to vaše telo zaručene vráti.

Ilustračné foto na titulke: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!