Azda najuniverzálnejším typom interiérových svietidiel sú tie stropné. Dokážete ich totiž umiestniť do akéhokoľvek priestoru, a to napríklad aj s výrazným obmedzením jeho výšky. Ak si však myslíte, že stropné svietidlá sú fádne a interiéru absolútne nelahodia, v nasledujúcom článku vás presvedčíme o opaku. Zoznámte sa s trendmi, ktoré prinášajú renomované značky do sveta stropných svietidiel.

artemide-skydro-halo

Vytvorte si žiariaci strop

Mnohé realizácie moderných interiérov využívajú svetlo ako výrazný prvok dizajnu a nechávajú mu skutočne dominantné miesto. Napríklad tak, že je väčšina plochy stropu pokrytá práve trendy stropným svietidlom. Práve to umožňuje svietidlo AXO LIGHT PL NELLY S 60 s rozmermi 60×60 cm. Jeho látkové tienidlo je navyše vysoko elegantné, a preto bude zdroj svetla pôsobiť ako šperk celej miestnosti. Použiť v danom priestore nemusíte len jedno, ale hneď viacero týchto svietidiel, z ktorých na strope dokážete vystavať zaujímavú mozaiku.

Stropné svietidlo inšpirované tvarom lávových kameňov

Skutočný punc luxusu a jeho doslovný lesk zabezpečí interiérom svietidlo s názvom SKYDRO. Jeho tvorca sa pri návrhu inšpiroval vzhľadom lávových kameňov, ktorý však v prevedení plastu, hliníku a chrómu previedol do kriviek svietidla. Podstava sa skladá zo sústavy šiestich útvarov podobajúcich sa práve na lávové kamene, z ktorých vystupuje ďalší so zdrojom svetla. Zaujímavosťou je, že svetlo zo zdroja nie je nasmerované priamo do miestnosti, ale do chrómovanej podstavy, z ktorej sa intenzívne odráža do okolitého priestoru.

Aj jednoduché interiérové svietidlá majú schopnosť zaujať

Medzi dnes vôbec najpopulárnejšie stropné svietidlá patria tie s LED technológiou. Nielenže sú šetrné voči vašej peňaženke, no dokážu interiér veľmi nenápadne spestriť a ozvláštniť. Samozrejme, medzi ich ponukou dominujú najmä jednoduché modely, avšak aj medzi nimi môžeme nájsť niekoľko, ktoré vystupujú z radu a sú skutočne trendy. Ako príklad uvádzame napríklad interiérové svietidlá RENDL s označením 117222, ktoré obsahujú dva bodové zdroje svetla ukryté v priehľadnom čiernom akrylovom boxe. Uvedený model dokonale zapadne najmä do industriálnejších alebo retro interiérov, ale tiež do jednoduchých minimalistických priestorov.