Internet a sociálne siete spôsobujú obrovský boom medzi ľuďmi. Vytvárame si vlastné či biznis profily, pravidelne ich upravujeme a zdieľame nielen so svojimi priateľmi, ale aj so širokou verejnosťou. A taktiež, okrem prezentovania svojich profilov, sledujeme profily našich priateľov, známych či slávnych a známych osobností. Práve tieto profily verejne obľúbených osôb môžu však vzbudzovať dojem dokonalého sveta a života.

8topzena

Ak ste sledovateľom (followerom) niektorých z facebookových, instagramových či dokonca youtubových profilov a pravidelne ich kontrolujete, určite viete, že ľudia s nevšedným životom zdieľajú mnoho fotografií zo svojich ciest, zážitkov či dokonca svojich postáv. Pozeranie týchto fotografií môže mať na vás v podstate dva vplyvy. Buď si fotografie pozriete so záujmom, no nijak vás neovplyvnia, alebo zistíte, že váš život vlastne vôbec nie je taký zaujímavý, ako napríklad život o niekoľko rokov mladších ľudí, ktorí vyzerajú úžasne, cestujú po svete a zažívajú neuveriteľné veci.

Realita verzus internet

Možno vás to nabudí k akcii. Možno sa pozbierate a začnete cvičiť, pracovať na sebe alebo si kúpite letenku do ďalekej krajiny a vydáte sa ju objavovať. Avšak, každý jeden raz, keď si pozeráte fotografie ako z rozprávok, majte vždy a stále na pamäti, že ide iba o internetovú krásu. Vy síce vidíte úsmevy, krásnych ľudí a nádherné miesta či chutne vyzerajúce jedlá, no neviete, čo sa naozaj odohráva v životoch týchto ľudí. Čo musia prežívať, čo v živote zažili a čo sa skrýva za ich verejnou tvárou.

Nechajte sa týmito zaujímavými ľuďmi inšpirovať, no v žiadnom prípade neupadajte do depresie kvôli tomu, že vy nemáte to, čo majú oni. Nájdite pozitíva vo svojom živote a ak ich nie je dostatok, tak niečo zmeňte. Ale určite si nenechajte klesnúť náladu len preto, že niekto na svete cestuje viac ako vy, vyzerá lepšie ako vy alebo má viac zážitkov ako vy. Každý je jedinečný, každý má vlastný príbeh, ktorý vás tvorí ako osobnosť. Nenechajte internetovú krásu ovplyvniť tú vašu.

Ilustračné foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!