Rozmýšľali ste niekedy nad tým, kde všade a ako veľa míňate svojich peňazí? Skúste si však predstaviť situáciu, že všetky našetrené financie z mesačnej výplaty pohltí ruleta alebo iné hazardné hry a vám neostane ani na bežné výdavky. To, že hazard a veľké, špičkové top kasína tejto doby sú čiernou dierou pre vaše peniaze, nie je zrejme potrebné pripomínať. Teraz sa ale zamyslite nad tým, kde všade by ste mohli peniaze zainvestovať a mať z toho aj úžitok. Hazard vám žiadnu pridanú hodnotu totižto nedá.

Každý míňa peniaze na niečo iné, na to, čo ho baví, čo mu prináša radosť, no je priam nepochopiteľné vyhadzovať peniaze pri okrúhlom stole alebo na internetových turnajoch, kde nezáleží často na tom, ako dobre ovládate hru, ale kto má väčšie šťastie. Dámy, úprimne, nebolo by lepšie keby vás vaši partneri radšej zobrali na romantickú večeru alebo do kina, ako trávili čas hazardnými hrami? Určite je príjemnejšie stráviť večer vo dvojici ako za spoločnosti kariet, na ktorých sa dá vybudovať veľmi rýchlo aj nebezpečná závislosť. Priority si musíte nastaviť samy.

Zvyšné peniaze môžete investovať aj do seba. Muž vám určite nepovie nie, ak budete chcieť ísť na nákupy obnoviť svoj šatník alebo zlepšiť výzor v salóne. Alebo si choďte spolu obidvaja zacvičiť, či stráviť čas na masáži. Peniaze tak premeníte v zážitok a nestratia sa bezhlavo vo vreckách súperov. Budete tak mať úžitok z peňazí a nie len hlavu v smútku z toho, že ste zase raz vy alebo váš partner prehrali. Hazard vám nedá nič viac ako pár chvíľ napätia.

Poprípade si odkladajte radšej peniaze na niečo väčšie, napríklad na letnú dovolenku. Prehovorte do duše sebe či partnerovi, ak máte nábeh na závislosť na hazardných hrách. Závislosť na nich sa dostaví, ani si neuvedomíte ako a potom už môže byť naozaj neskoro. Investujte peniaze radšej do vzdelania, pre pôžitok alebo zážitky, veď na čo budete neskôr spomínať, ako ste hrali a stratili alebo rozumne investovali a získali?

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!