Osobný priestor, v ktorom trávime najviac voľného času, by nám mal privodiť príjemnú atmosféru kedykoľvek sa v ňom nachádzame. Vaše ratolesti sa najviac zdržujú vo svojej detskej izbe a je len na vás, ako im tento interiér zariadite. Dbajte predovšetkým na potreby dieťaťa, nakoľko ono tam bude spávať, zobúdzať sa a tráviť najviac detských chvíľ. Prispôsobte priestor tak, aby sa tam dieťa cítilo príjemne a nemalo pocit stiesnenosti vo vlastnej detskej izbe.

Je veľký rozdiel, či zariaďujete detské izby pre dievčatá alebo pre chlapcov. Nejde len o výber prevládajúcich farieb, ale aj o typ doplnkov. Farby stien pre dievča sa budú určite líšiť od tých chlapčenských a taktiež nábytok pre deti sa bude diferencovať podľa pohlavia. Dnes už kúpite zariadenie od výmyslu sveta, tak sa nebojte experimentovať s rôznymi tvarmi, motívmi či farbami. Dieťa vašu aktivitu nepochybne ocení.

Môže sa stať, že jedna detská izba je útočiskom pre súrodencov rôzneho pohlavia. Vtedy by ste mali určite spraviť akési kútiky pre oboch. Esteticky im priestor rozdeľte a každý z nich bude mať pocit, že má to svoje miesto, ktoré patrí jemu. Možno stačí predelenie skriňou alebo závesom. Jednoducho vymyslite niečo, aby sa jeden zo súrodencov necítil obmedzený a nezačal mať vo svojej detskej izbe pocit, že patrí niekomu inému.

Pohrajte sa s rôznymi nálepkami na steny, zaujímavými doplnkami či motívmi, ktoré má dieťa rado. Prahne po autách? Tak mu kúpte obraz s autami. Miluje postavičky z rozprávky? Kúpte jej obliečky na perinu s touto tematikou. Stačí mať len trochu predstavivosti, ktorej vám deti dodajú neúrekom. Keď uvidíte ich radosť z krásnej izby, čo patrí iba im, pocit zadosťučinenia sa dostaví okamžite. Dobrým tipom sú aj zarámované kresby dieťaťa. Nielenže uvidí svoje diela vystavené, ale bude mať aj radosť, že snaha maliara nevyšla navnivoč.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!