Jana Hospodárová má 37 rokov a v Markíze pracuje ako jedna z mála od jej samého začiatku. Svoju prácu miluje, ale tvrdí, že ju nechce robiť navždy. Ako sama hovorí, je šťastná a vďačná, že sa narodila a môže spoznávať krásy života a sveta. Snaží sa byť optimistkou napriek tomu, že si ľudia za pár desiatok rokov života vedia komplikovať život a ubližovať si. Je idealistkou a striktnou vegetariánkou, aby kvôli nej už žiadne zviera nemuselo trpieť a umierať. Najviac však verí, že raz sa všetko na dobré obráti.

Ako si spomínate na svoje prvé roky v Markíze?

V Markíze som od úplného začiatku. Mala som len 19 rokov, keď som v nej začínala. Roky to boli pre mňa pekné a vzrušujúce. Markíza sa tešila obrovskej sláve a obľube a ľudia, ktorí v nej pracovali, pracovali s veľkým nadšením. Boli to skvelé roky aj preto, že som začínala s Máriom Kleinom. Ten mal vtedy len 16, ale bol mimoriadne vyspelý a šikovný, čo si na konkurze okamžite všetci všimli.

Čakala by ste vtedy, že budete moderovať športové noviny?

Určite nie, ale človek sa mení a vyvíja. Stereotyp ubíja. Teda mňa určite. Zmena je korením môjho života.

V čom je iné moderovanie Telerána a športových novín? Nechýba ti niekedy skoré ranné vstávanie?

Úprimne, ranné vstávanie mi nechýba ani trochu, myslím, že vstávanie o štvrtej ráno by nechýbalo nikomu. Je to veľký rozdiel, Teleráno bolo príjemné a uvoľnené, žiadne brepty v ňom nevyčnievali, tak veľmi ako keď stojím sama pred kamerou a čítam text v rýchlom tempe. Ľudia zvyknú moderátorov v spravodajstve trochu podceňovať, hovoria: „Čo je na tom, čítať z čítačky“. Ale poviem Vám, nie je to ani náhodou také jednoduché, ako sa zdá. V Športových Novinách navyše nie som len moderátorka. Do práce chodím na 14. hodinu a spolupodieľam sa na príprave textov – teda správ, ktoré čítam a reportáží, ktoré vysielame. Na staré kolená som sa musela naučiť strihať :). Ale teším sa, rada sa niekam posúvam.

Akými všetkými reláciami ste si v Markíze prešla a ktorá osoba, je vám v Markizáckej rodine najbližšia?

Relácií bolo naozaj veľa, pri 15 výročí som ich napočítala 11! Mám ich menovať? :)

Ťažko povedať, kto je mi najbližší. Na začiatku to bol určite Mário Klein. Veľmi rada si spomínam na dramaturga Jara Čorbu, niekdajšieho šéfa Telerána Dušana Greitaga, aj na zakladateľa Markízy Pavla Ruska. V súčasnosti vždy rada vidím Mariannu Ďurianovú, Lenku Šoóšovú, Paliho Bruchalu, našu pani riaditeľku Zuzanu Ťapákovú, či Antóniu Zimnýkoval (manželku Juniora), ale aj ďalších kamarátov a kolegov, ktorí nepracujú pred kamerou. Vďaka Markíze som spoznala aj takmer všetkých svojich priateľov.

Janka Hospodárová s Lenkou Šoóšovou a známym režisérom Pepe Majeským

Ak by ste mali vymeniť prácu, za inú ako na televíznej obrazovke, aká by to bola ?

Mám svoje sny, tak sa s Vami o ne podelím. Chvíľu som študovala herectvo, ale keďže na VŠMU po roku usúdili, že asi nie som ta pravá :), išla som na konkurz do vznikajúcej Markízy. Veľmi rada by som pracovala pri vzniku niečoho čo má výpovednú hodnotu. Obdivujem ľudí, ktorí točia dokumenty, možno to vyznie neskromne, ale to by som raz určite chcela vyskúšať. Snívam tiež o mieste asistentky réžie Pedra Almodovara, či Alejandra Gonzálesa Iňarirritu, ktorý nakrúti “Bjutiful” s Xavierom Bardemom, alebo Luca Bessona. To sú moje vysnívané povolania. Uvidíme, čo reálne prinesie budúcnosť, všetko sa ľahšie povie ako urobí. Treba začať postupne a s málom. Niekedy, keď trávim čas v areáli, kde býva môj kôň, hovorím si, že by som chcela žiť v podobnom a venovať sa práci v ňom na plný úväzok. Ráno odprevadiť kone do výbehov, vyčistiť im boxy, zveľaďovať areál, natierať drevený plot, starať sa o ostatné zvieratá, ktoré by tam mali útočisko a mať dobrý pocit z toho, že všetko živé aj neživé okolo mňa prosperuje.

A teraz otázka, ktorá trápi iste nie len tvojich priaznivcov. Je Janka Hospodárová zadaná alebo zasnúbená?

Nie, momentálne žiaľ nie som zadaná. Hovorím si, že už to musí prísť.

Akí muži sa Vám páčia?

Muži, ktorí sa chovajú ako muži. Tí, čo sa dokážu postarať o rodinu, ktorí sú žene najlepším priateľom, ktorí sa o nás starajú ako o princezné. Prosto muži gentlemani, rytieri. Poznám takých, sú mojimi kamarátmi, ale žiaľ, nie je ich v súčasnosti tak veľa. Som presvedčená o tom, že môj rytier je už na ceste ku mne :).

Nie len na televíznych obrazovkách, ale aj v „civile“ Vás vídať ako vždy upravenú a sviežu. Máte nejaký trik, ktorým si udržujete tento vzhľad ?

Veľmi pekne ďakujem, ale žiaľ, nie je to celkom pravda. Nie vždy som aj v civile tip top, spýtajte sa mojich susedov :). Trik ani recept nemám. Myslím si, že je to skôr dar, ktorý som zdedila po mame. Samozrejme sa snažím starať sa o svoju pleť, aj vlasy, trochu sa hýbem, nejem žiadne zvieratká! Ale myslím si, že najpodstatnejšie je, snažiť sa byť dobrým človekom a napriek všetkému, čo sa na svete deje, zostať optimistom. To sa odrazí aj na našej tvári.

Aký je Váš vzťah k športu? Pôsobíte ako krehká žena, ale viem o Vás, že pravidelne a aktívne behávate a že, dokonca navštevujete aj tréningy thajského boxu. Ako ste sa k nemu dostala?

Box som medzičasom vymenila za Crossfit a ten zasa za jogu. Skúšam všetko. Jóga mi učarovala v Indii, žiaľ u nás, som ešte nenašla učiteľa, ktorý by sa vyrovnal tým indickým. Ale chyba je vo mne, málo hľadám.

Kde plánujete dovolenku, resp. ako strávite leto ?

Teším sa k moru. A vtedy mi je vlastne jedno, aké more to bude. Toto leto , resp., dva týždne strávim v Chorvátsku. Jeden s mamou a jeden s kamarátmi. Večná škoda, že my nemáme more, pre mňa má až magickú moc, je to prekrásna silná energia.

Foto: Archív Janka Hospodárová

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!