Každý z nás už cíti jar. Je vo vzduchu, v kalendári, v záhrade, ale aj naše telo a myseľ ju cíti. Nejako prirodzene sa máme chuť zase krajšie obliecť, aby sa jarné slnko malo na čo pozerať. Ale po studených mesiacoch potrebuje ozdravenie aj naša pleť a to formou detoxikácie .

Základnou starostlivosťou je používanie mydla. Na jar si môžeme dopriať práve účinky mydiel obohatených o vitamíny, ktoré pleť vypnú a zregenerujú. Napríklad detoxikačné bio mydlo, ktoré je vhodné pre všetky typy pleti, obsahuje výťažky z morskej riasy a citrusov. Zbavíme sa prachu a nečistôt celého dňa a ešte doprajeme pokožke doplnenie vitamínov a aminokyselín. Nehovoriac o príjemnej vôni citrusov, ktoré upokoja a osviežia.

Po jarnom upratovaní treba dopriať oddych aj našim rukám. Detoxikačné tekuté bio mydlo im dá oddýchnuť od agresívnych látok rôznych čistiacich prípravkov. Zjemní ich a dodá im na hebkosti. Ku každodenným rituálom patrí aj sprcha. A to je znovu príležitosť ako sa môžeme zregenerovať pomocou detoxikačného sprchového gelu. Detoxikačný sprchový bio gel alebo olej vás úžasne naštartuje do nového dňa.

Niekedy je však dobré dopriať si skutočne relax navyše. Vychádzajúce slniečko síce povzbudzuje k práci vonku na záhrade, doma, aj v zamestnaní, ale o to viac sa potom ohlási únava. Často krát premenlivé počasie spôsobí, že prechladneme. Vtedy je dobre napustiť si teplú vaňu a oddýchnuť si pri vôni kúpeľových olejov. Napríklad Borovicový kúpeľový olej je vhodný pri prechladnutí a uvoľní aj stuhnuté svalstvo. Pritom má veľmi dobre účinky aj na pokožku, hlavne pôsobí proti celulitíde. Alebo jalovcový kúpeľový olej vám pomôže pri snahe o redukciu váhy a tiež pomôže pri opuchnutých nohách.

Telo sa vám odmení celkovou vitalitou aj za púdrový zábal. Je to prášok, ktorý obsahuje minerálne látky a vitamíny, ktoré pomôžu vašej postave dostať sa do formy. Vaša pokožka sa vypne a spevní. Napríklad púdrový zábal Acai – Červené víno nie len dodá pokožke na pružnosti , ale pomáha pri odbúravaní tukov. Tým že zlepšuje látkovú výmenu napomáha aj detoxikácii.

Ďalšie tipy na jarnú detoxikáciu nájdete tu.