Detstvo je špeciálne obdobie. Neplatí to ale len pre špecifické hry, radosť zo života a množstvo energie. Útly vek je charakteristický aj vo vývoji orgánov a systémov a predovšetkým funkcií mozgu. Je dokázané, že funkcie mozgovej kôry nie sú len dedičné, ale vyvíjajú sa ako výsledok interakcie organizmu s prostredím, čo je obzvlášť intenzívne v prvých troch rokoch života. V tomto období teda existuje maximálna miera tvorby predpokladov, ktoré určujú celý ďalší vývoj organizmu. Preto je dôležité včas položiť základy pre plnohodnotný vývoj a zdravie vášho dieťaťa. Povieme vám ako.

Kde začať?

Na posilnenie zdravia dieťaťa sú obzvlášť dôležité preventívne aktivity zlepšujúce jeho zdravie. To znamená súlad s režimom, racionálna výživa, pohyb a lekárska a pedagogická kontrola vývoja a zdravia.

Pozor na prvky raného detstva

K tomu všetkému by ste mali pridať aj správnu výchovu, ktorá je tiež jedným z dôležitých faktorov, ktoré bude vaše dieťa v budúcnosti ovplyvňovať. Začať môžete s tým, že sa posnažíte byť svojim malým ratolestiam neustále na blízku a s unikátnymi šatkami LennyLamb to nebude žiadny problém.

Prečo je to nutné?

Ranný vek sa vyznačuje rýchlym vývojom organizmu. V žiadnom inom detskom veku nie je taký rýchly nárast hmotnosti a dĺžky tela a vývoj všetkých funkcií mozgu. Dieťa sa ale rodí ako bezmocná bytosť. Preto by ste pri týchto procesom mali byť neustále prítomní.

Tiež je to nutné aj preto, že rýchla miera vývoja dieťaťa je dôsledkom rýchleho nadviazania spojenia s vonkajším svetom a zároveň pomalej konsolidácie reakcií. Deti v ranom veku sú charakterizované nestabilitou a neúplnosťou vznikajúcich zručností. S prihliadnutím na to sa predpokladá opakovanie týchto jednotlivých činností. Bez vašej prítomnosti to ale nezvládnu.

Buďte im na blízku

Vieme, že na rukách sa dieťa nosiť neustále nedá, vyriešiť to môžete s univerzálnym nosičom pre deti, ktorý vám tieto procesy zjednoduší a zároveň podporí aj zdravý vývoj dieťatka a jeho kostry. Je to vďaka zaisteniu dokonalej opory jednotlivých častí telíčka, ktoré sa ešte len formuje a rastie.

Takéto šatky vychádzajú trochu z tradície časov minulých a kreatívneho zmýšľania dnešných mamičiek, ktoré si potrebujú svoju materskú dovolenku zjednodušiť. Nezaberú vám žiadne miesto a pokojne sa zmestia aj do modernej šatníkovej skrine, ktorú ste si pred nedávnom zakúpili.

Vyskúšajte to a neoľutujete, tak ako všetky spokojné ženy, ktoré vedia, čo je pre ne a ich deti naozaj dôležité.

Foto: pixabay.com