Mixér

Je možné oholiť sa bez poškodenia a pálenia pokožky? ÁNO!

Holenie bez poškodenia pokožyDámy, slečny, dievčatá, baby… jednoducho krajšia časť ľudstva :), zbystrite pozornosť! Je tu návod ako udržať Vašu pokožku krásnu a hladkú. Dokážete sa holiť bez podráždenia a poškodenia pokožky? Poradíme Vám, ako na to.

Či už používate elektrické holiace strojčeky alebo len jednorazové žiletky, dôležité je pri holení nôh, intímnych oblastí v okolí bikín alebo podpazušia dodržiavať tieto kroky:

1. Dajte si sprchu. Naozaj je lepšie holiť sa v sprche alebo pri kúpeli. Vašu pokožku to zjemní a odstránite aj nečistoty a drobné nerovnosti, ktoré sa na pokožke nachádzajú. V prípade neumytia by ste ich len zoškrabovali žiletkou a spôsobili si tým podráždenie pleti. Skúste použiť napríklad Bio detoxikačný sprchový gél.

2. Zjemnite pokožku. Po jemnej koži sa žiletka omnoho lepšie a hladšie kĺže. Skúste to s bio arganovým olejom, ktorý má na pokožku úžasné účinky. Je to prírodné antiseptikum, ktoré zanecháva pokožku hladkú a vláčnu.

3. Pena, pena, pena! Na jej vytvorenie potrebujete mydlá, gély alebo krémy na holenie. Osvedčené je Marseillské mydlo v tekutom stave alebo v tradičnom tvare kocky. Je totiž vhodné aj pre veľmi citlivú, jemnú a alergickú pokožku. Toto mydlo má dlhodobú trvanlivosť a pýši sa tým, že nebolo testované na zvieratách. Preto namiesto toho, aby ste používali toxické krémy na holenie, ktoré z dlhodobého hľadiska narobia Vašej pokožke viac škody ako úžitku, spravte pre seba a pre prírodu niečo užitočné. Mydlo naneste na pokožku a krúživými pohybmi vytvorte jemnú penu. Uistite sa tiež, že ste penou pokryli každé miesto, ktoré sa chystáte oholiť.

4. Štýl holenia, spôsob držania žiletky a tlak, ktorý pri holení vyvíjate, má na Vašu pokožku tiež vplyv. Zvoľte taký uhol, aby žiletka a jej ostrie ležali na pokožke. Nevyvíjajte priveľký tlak! To, akú žiletku alebo strojček si vyberiete, je samozrejme len na Vás. Bolo by ale skvelé vyhnúť sa  jednorazovým žiletkám. Tie nie sú práve šetrné k životnému prostrediu.

5. Hoľte v smere rastu. Ak Vaše chĺpky rastú napríklad smerom dole, postupujte pri holení týmto smerom.

6. Opláchnite sa. Miesto, ktoré ste holili, opláchnite studenou vodou. Nielenže zmyjete zvyšky mydla a peny, ale studená voda pomôže uzavrieť póry a upokojí pokožku.

7. Používajte prípravky po holení, ktoré majú takisto dôležitú úlohu pri sťahovaní pórov. Nechajte si opäť dobre poradiť a potešte svoju pokožku Tea tree kvetinovou pleťovou vodou alebo Kvetinovou pleťovou vodou zo santalového dreva, ktoré majú dezinfekčné a hojivé účinky a upokojujú pleť po holení.

8. Hydratácia je nevyhnutná. Výborné hydratačné účinky má aj kokosový olej. Okrem hydratácie tiež revitalizuje a posilňuje pleť, prinavracia jej mladistvý vzhľad a pomáha pokožke bojovať s infekciou, ktorá by sa neskôr mohla objaviť v podobe malých pľuzgierikov.

Pri dodržaní týchto krokov sa môžete bez obáv objaviť na pláži a predviesť svoju hladkú, oholenú a zdravú pokožku. Keďže ľudská pokožka absorbuje až 60 % krému či tekutiny, s ktorou príde do styku, je nutné „zásobovať“ ju hlavne zdravými a prospešnými produktmi.