Pokiaľ ste zdedili jemné vlasy musíte im venovať dostatočnú starostlivosť, aby sa ešte viac neoslabili. Tým, že sú oveľa tenšie ako je bežná hrúbka normálnych vlasov, ich objem je menší a pôsobia spľasnuto. Napriek tomuto nie príliš pozitívnemu faktu je možné aj z takýchto vlasov vytvoriť atraktívny vzhľad.

Okrem genetických predpokladov vplývajú na vlasy aj iné faktory. Je to napríklad strava, užívanie liekov, vek alebo namáhanie vlasov. Takisto na nich vplýva aj miera stresu, pitný režim, ale aj spánok. Preto sa snažte eliminovať škodlivé vplyvy, ktoré na nich pôsobia z vonku, a ktoré môžete do veľkej miery ovplyvniť vy sama.

Vhodná starostlivosť je základom úspechu
Je potrebné si uvedomiť, že niektoré vlasové prípravky a pomôcky určené pre normálne vlasy nie sú vhodné pre jemné vlasy. Ak sa ich predsa rozhodnete použiť, aplikujte ich opatrne, vo veľmi obmedzenom množstve. Vyvarujte sa používania tužidiel, gélov či lakov s extra silnou fixáciou, ktoré vaše vlasy oslabia a v konečnom dôsledku spôsobia, že požadovaný tvar účesu nakoniec aj tak nebude držať. Podobné je to aj pri používaní kulmy alebo žehličky. Lepšie je siahnuť po prípravkoch, ktoré podporujú objem vlasov a tiež po takých, ktoré majú slabšie fixačné a tužiace efekty. Ak chcete tvarovať účes, môžete používať natáčky, pri vysušení vlasov používajte fén na nižší teplotný stupeň. Vlasy umývajte šetrne s použitím šampónu pre väčší objem a po nanesení ho dôkladne zmyte.

Pre jemné vlasy je lepšie, ak majú kratšiu dĺžku, preto sa nebráňte pravidelnému strihaniu. Na dlhé vlasy radšej zabudnite, nepôsobilo by to dobre, navyše by vyzerali ešte redšie. Dôležitý je však vhodný strih. Najideálnejšie sú strapaté strihy, ale môžete si vyskúšať vytvarovať účes aj pomocou okrúhlej kefy, ktorá im dodá potrebný objem. Zvoľte vlny a kučery, ktoré vám opticky zhustia vlasy a budete pôsobiť oveľa atraktívnejšie ako pri uhladených strihoch. Vaše jemné vlasy sa opticky zhustia aj použitím farby prípadne melíru.

Milé dámy, ak ste teda naozaj nedostali dar hustej hrivy, nezúfajte. Nebojte sa urobiť výraznú zmenu, odrazí sa to nielen na vašom vzhľade, ale aj na vašej nálade a sebavedomí. Stačí aplikovať zopár jednoduchých trikov pre zvýraznenie objemu a pozitívny výsledok máte určite zaručený. A ak si aj napriek tomu nie ste isté ako správne postupovať pri ich ošetrovaní a úprave, navštívte odborníka. Profesionálne salóny vás zasvätia do tých najlepších a najmodernejších trikov, pomocou ktorých zabudnete na pretrvávajúci problém jemných vlasov.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!