Najfarebnejšie ročné obdobie je v plnom prúde a my stále pociťujeme slnečné lúče, ktoré nám dodávajú energiu. Ak aj nastáva pokles stupňov, stále si pamätáme ako nám slnko dobíjalo baterky. Kto by teda nezatúžil po posledných hrejivých paprskoch v tomto roku? Užite si toto obdobie naplno a nebojte sa oddychu ani teraz. Dovolenkové možnosti máte aj na jeseň.

K moru na jeseň?

Prečo nie? V tomto období môžete spoznať prímorské krajiny tak, ako by sa vám to v lete nikdy nepodarilo. Nikde nebudú tisícky turistov, ktorí sa pletú pod nohy a vždy obsadia posledné lehátko, či posledné miesto v reštaurácii. A nemusíte sa báť ani toho, že by vám bola zima. V prímorských letoviskách sa teplota stále drží na vysokom stupni celzia, takže sa ešte stihnete aj opáliť.

Okrem tohto však budete mať aj iný dôvod pre výlet. Tým dôvodom je nízka cena. Väčšina cestovných agentúr po sezóne neponúka taký veľký výber zájazdov avšak z toho, čo je v ponuke si určite vyberiete. Takýmto spôsobom sa môžete dostať napríklad do Grécka za necelú stovku. A predstavte si, že o taký mesiac táto cena môže byť ešte nižšia.

Slovenská dovolenka

Nielen pri mori si môžete oddýchnuť. V jesennom období je naozaj kúzelné, keď sa len tak prejete po parku. Farebné stromy a čerstvý vzduch vám vyčarujú úsmev na tvári. A predstavte si miesto, kde je farebných stromov tak miliónkrát viac. Jeseň je ako stvorená pre dovolenku na Slovensku, pretože príroda je tu naozaj nádherná. Navyše vás nebudú otravovať teploty prekračujúce až 35 stupňov. Vyberte sa na chatu, na pešiu túru, či s bicyklom do hôr. Pokiaľ nie ste športovci, nemusíte sa báť, že terén bude na vás zložitý. Jednoducho nájdete trasu, ktorá bude vyhovovať práve vám.

Najlepšie je vybrať sa s partiou kamarátov, alebo len s partnerom na horskú chatu, kde vám romantiku pričaruje už výhľad z okna. Nemusíte nikam chodiť, stačí si poleňošiť pri pohári vínka na lavičke pred chatou a kochať sa výhľadom. A večer to môžete roztočiť pri opekačke.

Pivná dovolenka

Pokiaľ vás berie skôr zážitková dovolenka, nenechajte si ujsť Oktoberfest. Táto svetovo najznámejšia a najväčšia pivná párty už dávno neláka len pupkatých robotníkov. Kvalitné pivo a klobásky si sem chodia užívať všetci ľudia bez rozdielu, ktorí majú spoločnú lásku s zlatému moku (áno ženy nie sú výnimkou). Ak patríte k takýmto milovníkom, máte plány na jesenné vyhodenie si z kopýtka jasné. Festival trvá 3 týždne, avšak vy sa môžete zdržať aj jeden, či dva dni. Pivo je tu na peňaženku celkom mastné, avšak táto akcia stojí za to. Občas je dobré riadiť sa heslom „Peniaze boli aj budú, ale zážitky zostanú navždy“. Pokiaľ to ale s pivom preženiete môže sa stať, že všetky zážitky si pamätať nebudete.

Ilustračné foto na titulke: Pixmac.sk, autor fotografie – unicellular

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!