EspressoVianoce sa blížia naozaj neuveriteľnou rýchlosťou a preto práve teraz premýšľame nad naozaj peknými a originálnymi darčekmi pre svojich blízkych. Treba porozmýšľať nad tým čo kúpime manželovi, priateľovi, rodičom, súrodencom, kamarátkam atď. Je to naozaj dlhý zoznam, ale dá sa povedať, že všetci to máme rovnaké. No aj keď muži s kupovaním mávajú naozaj väčší problém, dalo by sa povedať, že práve oni to majú jednoduché. Veď predsa dobre vedia, že naša slabosť je kabelka a najmä tie značkové. Malá, veľká, farebná, čierna, v podstate je to jedno ide len o to aby sa nám páčila. A tak keď ste v obchode s partnerom, nebojte sa presne ukázať na to, čo sa vám páči. Pre milovníčky kávy je však tiež minimálne jeden darček istý. A to kávovar aj s výbornou kávou. Kto by si rád nepochutnal na tejto vynikajúcej tmavej tekutine? A najmä káva arabica v sebe spája výbornú arómu a lahodnú chuť. A ak ste doteraz počúvali len informácie o tom, aký má negatívny vplyv na náš tlak a zdravie celkovo, táto informácia vás poteší. Ako vyplýva z najnovšieho prieskumu, niektoré druhy kávy sú plné antioxidantov a medzi také patrí aj arabica. Dokonca sa preukázalo, že káva všeobecne môže byť výborným pomocníkom a prevenciou proti rakovine prsníka, ktorá vo veľkom postihuje práve nás, ženy.

No aj keď doba pokročila, ešte stále nájdete podniky a kaviarne kde teda rozhodne dobrú kávu nepodávajú. Iné to je, sadnúť si do kaviarne a nechať sa obslúžiť skúseným baristom. Je to vyškolený profesionál, práve špecializujúci sa iba na prípravu káv rôzneho druhu. No vysedáva každý deň v dobrej kaviarni by mohlo byť naozaj finančne náročné, pretože nečakajte, že tu za dobrú kávu zaplatíte euro tridsať. Preto ak si kávu naozaj rady a často vychutnávate, je namieste zvážiť aj kúpu automatického kávovaru, kde vám stačí jedno stlačenie tlačidla a tento lahodný nápoj máte na svete.

Foto: pixmac.sk, rok1966 – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!