Spoločenská udalosť je okrem zábavy priestorom pre vyjadrenie a hlavne reprezentáciu našej osobnosti. Reprezentujeme seba i svojho partnera. Želáme si, aby všetko bolo dokonalé. Dôležité je zladiť seba aj svoju polovičku. Najviac času zaberie výber dámskej garderóby. Pri jej výbere sa trošku pozabúda na jej dôležitú súčasť, ktorou je spoločenská kabelka. A kvôli detailu, ktorým je kabelka, dochádza k narušeniu celého výzoru. Preto výber kabelky nepodceňujte, Tento skvost vo vašich rukách dokáže zázraky. Skvelým a originálnym spôsobom doladí celkový outfit.

Spoločenská kabelka by mala podliehať viacerým kritériám. Musí byť v dokonalej harmónii s ostatnými prvkami garderóby a samozrejme, musí sa do nej vmestiť to najpodstatnejšie. Nesmieme zabudnúť na eleganciu, ktorá je základným znakom spoločenských kabeliek. Zároveň kombinovanie netreba preháňať. Vyhnite sa „mixovaniu“ rôznych typov a štýlov garderóby. Ani prehnaná farebnosť nie je namieste. Vyhnite sa prehnaným farebným variáciám. Ak máte šaty v striebornom motíve, je nevkusné dopĺňať ho napríklad zlatými, bronzovými alebo medenými prvkami. Šaty a zvyšok garderóby musia pôsobiť maximálne harmonicky. Ak si neviete poradiť sama, opýtajte sa odborníka. Avšak väčšinou sa ženy vyznačujú dostatočným estetickým cítením a dokážu jednotlivé prvky skvele zosúladiť. Nebojte sa preto spoľahnúť sama na seba. Ak by ste mali predsa len pochybnosti, výsledný outfit dajte schváliť človeku, ktorého vkus je vám blízky a vyzná sa v aktuálnych módnych trendoch.

Ako vybrať správnu kabelku? Dilemu, ktorou je účel využitia, riešiť netreba, nakoľko chceme spoločenskú kabelku. Spoločenské kabelky sú vyrábané v malých prevedeniach, aby boli praktické. Zato si však môžete vybrať z rôznych materiálov, farieb a tvarov.

Výber farby, tvaru a prepracovanosti kabelky závisí od spoločenských šiat. Pri jednoduchých strihoch šiat je dobré siahnuť po zdobenejších modeloch spoločenských kabeliek. Uprednostnite extravagantné tvary, nápadité línie a bohaté zdobenie vo forme flitrov, kamienkov, riasení a volánov. Stále v móde sú čipkované materiály. Naopak, pri nápadných šatách s výraznými doplnkami voľte jednoduché línie spoločenských kabeliek. Odporúča sa siahnuť po neutrálnych farbách. Ideálne je siahnuť po klasickej čiernej. Nič nepokazíte ani striebornou či zlatou.

Obľúbeným materiálom je satén. Elegantne sa bude vo vašich rukách vynímať spoločenská kabelka v tvare kvetu pripomínajúceho ružu. Riasenie je hitom tejto sezóny. Okrem bezchybného vzhľadu, ktorý vám kabelka dotvorí, budete „in“ aj čo sa týka aktuálnych módnych trendov. Ak si môžete dovoliť viac zdobenia, vyberte si kabelku so štrasovými kamienkami a zapínaním na kovovú sponku. Klasickým tvarom pre spoločenské kabelky je obdĺžnik. Ak zháňate nenápadnú kabelku, siahnite po čiernej farbe a obdĺžnikovom tvare spoločenskej kabelky. Pri obdĺžniku ešte chvíľu zostaneme. Obdĺžnikové kabelky dostať v rôznych prevedeniach. Zdobenie kvetmi, trblietkami, kamienkami, retiazkami a flitrami je stále veľmi trendové. Ak patríte k extravagantným typom, môžete to vyjadriť prostredníctvom kabelky vhodnej na spoločenskú udalosť. Siahnite po sťahovacej kabelke na šnúrku s pevným dnom alebo kabelke s výrazným kovovým odleskom, sponou a všadeprítomnými kamienkami. Čo sa týka materiálov, satén nie je jediným vhodným kandidátom na zhotovenie kabelky. Využíva sa koža, eko-koža, ale aj plasty. Uzdu fantázii môžete popustiť pri výbere kabelky ku koktejlovým šatám. Kabelka ku „koktejlkám“ sa môže vyznačovať rôznymi vzormi a farbami. S pokojom si vyberte extravagantný model v zvieracích motívoch či odvážnych farebných variáciách.