Pani zima sa ukazuje z pomerne silných strán a predpovede počasia hovoria o poriadne tuhom ročnom období, ktoré sa na nás tento rok chystá. Mnoho ľudí zimu radi nemá, no nič neurobíme, musíme sa len prispôsobiť, a, najlepšie, vyťažiť z nej čo najviac. A ako inak by ste si ju mali spríjemniť, ak nie krásnou bielou zasneženou dovolenkou v obklopení hôr a lyžiarskymi zjazdovkami? Už je najvyšší čas myslieť na dovolenku, veď tá letná sa zdá tak ďaleko a budúcoročná je ešte v nedohľadne. Prečo si teda nespraviť výlet na pár dní, ktorý bude plný športu, zábavy, dobrej nálady a prírody? A nemusíte chodiť ani ďaleko, veď na Slovensku máme množstvo možností na lyžiarske predĺžené víkendy za skvelé ceny! Čas obuť si lyžiarky a vybrať sa na lyžovačku je už tu.

kam na lyžovačku

Jednou zo slovenských klasík sú Tatry. Vo Vysokých či Nízkych Tatrách máte na výber z množstva lyžiarskych stredísk, v ktorých je množstvo zjazdoviek prepojených a pri kúpe ski pasu môžete využívať hneď niekoľko z nich. Budete tak mať k dispozícii hneď kilometre svahov v jednej cene. Nepáči sa vám jedna trať, prejdite po spustení na druhú. Taktiež záleží od náročnosti a typu vlekov. V Tatrách je aj počas zimných mesiacov možnosť ľahkej turistiky a športovej únavy sa môžete zbaviť v AquaCity Poprad. Ak sú pre vás Tatry príliš preplnené turistami, zájdite do Turčianskej kotliny a vyskúšajte zjazdovky vo Valči, Jasenskej alebo až na Martinských holiach. Podmienky sú tu skvelé počas celej sezóny a na svoje si príde každý člen rodiny.

Jedným veľkým slovenským lákadlom je aj Veľká Rača – Oščadnica. Ubytovať sa môžete v útulných dreveniciach a z okolia premáva k stredisku pravidelný ski bus. Taktiež máte možnosť využiť viaceré zjazdovky a čo môže byť lákadlom pre rodiny s deťmi, je dráha na boboch. Sane sú pre dvoch a na dlhých koľajách zažijete poriadny adrenalín. Lyžovačka na Slovensku patrí k obľúbeným aj pre turistov, tak prečo by sme mali utekať za týmto zimným športom do zahraničia, keď nám domáca príroda ponúka toľko možností?

Ilustračné foto: pixabay.com