Nestihli ste tento rok ešte dovolenku? Aj keď hovoriť o nej by možno niekomu prišlo trúfalé, keďže leto už dávno skončilo. Pár teplých dní babieho leta už čoraz častejšie striedajú tie studené, sychravé a upršané. Práve preto by ste mohli zobrať do úvahy ísť si oddýchnuť k moru kde v niektorých krajinách ešte nemajú núdzu o slnečné a teplé dni. Tak môžete navštíviť napríklad maličký ostrov v Stredomorí Maltu. Slováci väčšinou preferujú tradičné dovolenky ako Chorvátsko, Grécko či Bulharsko. Práve preto je táto “susedka” Sicílie pre väčšinu z nás nepoznaná. Nemusíte sa báť, že by ste sa nedorozumeli. Okrem maltčiny je úradným jazykom aj angličtina a keďže je Malta od roku 2004 plnohodnotným členom Európskej Únie platiť budete tak ako aj u nás eurom.

Malta

Okrem Malty sú tu ďalšie dva mini ostrovčeky a to Gozo a Comino. Či už navštívite tie alebo hlavné mesto Malty Vallettu, jedno je isté a to to, že vás určite uchvátia. Mnoho historických pamiatok, výborné tradičné jedlá z rýb a morských špecialít, koláčiky plnené syrom a mnoho iného. Malta je krajina kde môžete zažiť dovolenku akú budete samy chcieť. Či už dáte prednosť vylihovaniu pri krásnej bielej piesočnatej pláži alebo návšteve turistických a historických zaujímavostí. Nájdete tu veľa hotelov pre klasických turistov ale aj tých náročnejších, ktoré obklopuje krásne čisté stredozemné more. A aby sa nenudili ani vaše ratolesti zbaľte im nejaké kresliace potreby či už do lietadla alebo na pláž. A ak nechcete aby vyšli z cviku a vrátili sa po dovolenke späť do školských lavíc v pohode a bez stresu pribaľte si do kufru aj didaktické pomôcky a sem tam si niečo precvičte aj sa s nimi zabavíte, strávite nejaký ten čas a niečo sa naučíte. No ak na Vás dovolenka na Malte neurobila dojem skúste to v inej destinácií. A čo takto poviete na Grécky ostrov Kos? Ideálne miesto na neskorú dovolenku nemyslíte?

Foto: pixmac.sk, andrea castelli – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!