SwarovskiExistujú dva druhy kryštálov. Prírodný a priemyselný. V prírode sa vyskytuje prírodný kryštál ako bezfarebný. Nazýva sa tiež horský kryštál. Čo prírodný kryštál odlišovalo v minulosti od priemyselného bola jeho hlavná vlastnosť-tvrdosť.

Priemyselný kryštál sa objavil už v 16. a 17. storočí v Taliansku, kde ho vybrúsili istí talianski sklenári. V tej dobe bol však príliš mäkký na to, aby sa mohol brúsiť. O priemyselný kryštál však začal byť stále väčší a väčší záujem. Začal sa vyrábať vo Francúzsku, Veľkej Británii a tiež v Čechách.

A práve v Čechách sa zrodila revolúcia v oblasti priemyselného kryštálu. Šikovní českí sklári vytvorili sklo, ktoré sa nazývalo český kryštál a bolo vhodné na brúsenie a rytie.

V tom čase žil v Čechách jeden šikovný, cieľavedomý mladý sklár so zmyslom pre obchod a podnikanie. Dokonalá kombinácia. Určite tušíte o koho pôjde. Týmto mladíkom bol Daniel Swarovski.

Daniel Swarovski vynašiel stroj, ktorý dokázal priemyselný kryštál perfektne vybrúsiť do dokonalosti. Tu niekde sa začala písať história dnes už svetového impéria Swarovski. V tom čase však mladý Daniel Swarovski ani len netušil, že z malej dielne sa stane spoločnosť, ktorú bude poznať celý svet.

Kryštály Swarovski okamžite zaznamenali obrovský úspech. Ich jedinečné vlastnosti ako nádherný lesk, ktorý je stále výrazný aj v horších svetelných podmienkach či schopnosť lámať svetlo v dúhovom spektre si zamilovali ľudia na celom svete.

súpravaV súčasnosti vyrába spoločnsoť Swarovski bižutériu, zlaté a strieborné šperky a rôzne iné doplnky ako kryty na mobilné telefóny, kľúčenky či kryštálové lustre.

Swarovski kryštálmi si však môžete ozdobiť viac-menej všetko na čo si len spomeniete.

Na Slovensku sú šperky Swarovski jednými z najobľúbenejších značiek šperkov a Slovenky ich milujú. Strieborné náušnice, prstene, náhrdelníky doplnené o krásne kryštály Swarovski sú doplnkami, ktoré sa nájdu v nejednej šperkovnici či už slečien alebo dám.

Vianoce sa nezadržateľne blížia a pokiaľ ešte nemáte vybratý darček, náhrdelník, prsteň, či náušnice Swarovski budú určite skvelou voľbou. Veď ktorá žena nemiluje šperky?