Jedno ráno som sa prebudila s neuveriteľným pocitom lásky. Mala som krásny sen s mojím partnerom. Srdce mi priam kypelo láskou a ja som ju chcela rozdávať všade naokolo. Najviac však môjmu manželovi, s ktorým sme posledné obdobie akosi stratili spoločný smer. V tej chvíli však nebol pri mne, a tak som mu spontánne poslala sms-ku. Nie obyčajnú. Krásnu, zaľúbenú, akú už odo mňa dlho nečítal. Urobila som to úplne bez zábran, povzbudená citmi, ako som už nejakú dobu nič neurobila. Jeho reakciu som tak trochu očakávala. Zavolal mi a jeho otázka bola: ,, Čo to bola za sms-ka?“

Ako som povedala, túto reakciu som očakávala, pretože city som už aj ja aj môj manžel spoločne zabalili do škatule a uložili do police našich životov. Ale niekde vo mne sa zobudila potreba a ja som ju vytiahla na povrch. A môj manžel? Prekvapilo ho to, no i on vnútri cítil to čo ja, len sme to obaja v sebe dusili. Bol rád a ticho so mnou zdieľal našu novú šancu zapáliť v nás oheň vášne. Cítila som sa úžasne!

Preto milé dámy, dovoľujem si vám z vlastnej skúsenosti odporučiť takéto oživenie. Ak ste naozaj nešťastná vo vašom vzťahu a uvažujete o tom, že ho ukončite alebo že len rezignujete a necháte to len tak plynúť, skúste to. Dať si druhú šancu a zapáliť znovu v sebe oheň lásky. Zabudnite na všetko zlé. Vygumujte to z mysle. Vyžeňte pochmúrne myšlienky. Spomeňte si na chvíle, kedy ste ho prvýkrát videla, na prvé rande, prvý bozk, prvé milovanie. Aj malý záblesk vo vás nabudí neuveriteľný pocit lásky. S pomocou týchto obrazov naberte odvahu a urobte niečo krásne pre vášho partnera, vlastne pre vás oboch. Pošlite mu podobne ako ja zaľúbenú sms alebo pripravte večeru, alebo len tak povedzte to dlho nevypovedané : Ľúbim Ťa a som šťastná, že ťa mám.

Dotýkajte sa vždy, keď je na to príležitosť. Nielen v intímnych chvíľach. Neustále! Večer, keď spoločne zdieľate seriál, či ráno, keď sa vedľa seba zobúdzate. Začnite deň bozkom a objatím a rovnako ten deň ukončite. Dodá vám to neskutočnú silu a chuť do života. Silu odolať aj tým najťažším prekážkam.

Môj manžel to zobral pozitívne a sám uznal, že už dlho sme žili v bubline. Bez komunikácie o nás dvoch, bez podpory, bez bežných prejavov lásky. Priepasť medzi nami sa čoraz viac zväčšovala. Jediné čo sme spolu preberali, boli deti alebo peniaze a účty.

Teraz sme začali odznova. Akoby sme spolu stáli na štartovacej čiare nášho života.

Samozrejme, nebude to presne to, čo bývalo pred pár rokmi na začiatku nášho vzťahu, keď sme mali aj my o tých pár rokov menej, nemali deti ani spoločný účet. Teraz to však bude omnoho krajšie a intenzívnejšie.

Preto milé dámy, skúste to aj vy predtým ako definitívne uzavriete váš vzťah. Predtým ako kapitulujete a spálite za sebou mosty.

Stojí to zato!

Foto na titulke: SXC.hu