Mnoho ľudí si necháva dovolenku až na september, pretože v prímorských letoviskách zoženú ubytovanie lacnejšie. Návrat z pláže priamo do práce je však často extrémne náročný. Navyše je to o to horšie, že sa nevraciate do prázdninového režimu, ale v septembri už všetko v zamestnaní beží na plné obrátky.

Ak sa však na návrat dobre pripravíte, zvládnete ho bez problémov . V nasledujúcom článku vám poradíme, ako si ho správne naplánovať.

Keď sa dobre vyspíte, zvládnete i šok.. (1)

Po návrate si nechajte minimálne deň voľna

Ak sa vrátite domov v nedeľu večer a ďalší deň ráno už idete do práce, zarábate si na problémy. Razantný prechod môže byť tak stresujúci, že hneď spotrebujete všetku energiu, ktorú ste na dovolenke načerpali. Radšej pobyt o niečo skráťte a naplánujte si po návrate deň alebo 2 doma.

Ideálne sú napríklad týždenné pobyty od soboty do soboty. Výhod voľnej nedele je hneď niekoľko:

  • oddýchnete si po náročnej ceste,
  • stihnete dať prádlo do práčky,
  • nakúpite jedlo,
  • celkovo sa

Ak sa vraciate až v nedeľu, radšej si vezmite v pondelok 1 deň voľna navyše.

Budúci víkend si naplánujte obľúbenú aktivitu

Po návrate z dovolenky vás často prepadne splín nad tým, že voľno už skončilo. Ľahšie sa z neho dostanete, keď si na ďalší víkend naplánujte niečo, na čo sa môžete tešiť. Je jedno, či to bude večera v reštaurácii alebo vinobranie – záleží len na vás.

V práci si vyberte ľahšie úlohy

Ak si môžete náplň práce aspoň trochu prispôsobiť, nezačínajte prvý deň po dovolenke náročnými úlohami. Najskôr zistite, čo všetko sa vo vašej neprítomnosti stalo a aké úlohy sú najdôležitejšie. Hlavne sa hneď prvý deň nenechajte zavaliť návalom práce.

Choďte skoro spať

Cesta späť z dovolenky často trvá celý deň. Ak navyše v teplom počasí cestujete v aute bez klimatizácie, je to naozaj vysiľujúce. Preto si hneď po návrate neprezerajte dlho do noci fotografie, ale radšej sa poriadne vyspite – telo to potrebuje.

Kvalitný matrac je základ

Dobre vyspatý človek zvládne návrat do práce oveľa lepšie ako ten unavený. Preto nepodceňujte výber správneho matraca, bez ktorého sa dobre nevyspíte. Skúste kvalitný sedvičový matrac Šárka Top.

V jadre je priečne perforovaný pre zmäkčenie v oblasti ramien a krásne vzdušný. Vie perfektne odvádzať absorbovanú vodnú paru. Naviac je odolný voči detskému hopsaniu.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!