Každá doba prináša so sebou trendy aj vo svete bývania. Aj podlahy sú jeho súčasťou a aj keď sa zdá táto časť, ktorá zútulňuje samotné priestory, pre mnohých nie až tak podstatná, zohráva významnú úlohu. Preto je potrebné venovať tomuto výberu dostatočný čas.

V minulosti boli populárne koberce a mala ich takmer každá domácnosť. Niekto ich využíval po celej ploche a zakrýval tak všetok priestor na zemi, iní volili iba kusové. Dnes sa v mnohých domácnostiach využívajú plávajúce podlahy prípadne parkety. Koberce sú pre mnohých zdrojom veľkého prachu, množenia sa roztočov a hlavne šíriteľmi alergénov. Je to však skutočne tak?

Každý človek má na klasický druh podlahy iný názor. Niekomu vyhovuje aj dnes, ďalší radšej uprednostní modernejšie spôsoby. V každom prípade aspoň tie kusové, tzv. behúne si do dnešných dní zachovali svoju popularitu. Tak ako všetko, aj koberce majú svoje výhody aj nevýhody. K tým najväčším negatívam patria ich vynikajúce podmienky pre roztoče, ktoré predstavujú najsilnejšie alergény. Preto odborníci radia voliť radšej podlahy, ktoré sú zmývateľné a na ktorých je možné zhliadnuť samotný prach. Takto ho máte neustále pod kontrolou a aj keď je ich údržba o čosi zložitejšia, chránite si tak svoje vlastné zdravie, ktoré je najdôležitejšie.

Sú však aj názory, ktoré hovoria, že prach sa v kobercoch usádza a nevíri vo vzduchu v takej miere ako pri nezakrytých podlahách. Ak však budete udržiavať svoje domáce prostredie v pravidelnej čistote, určite bude aj samotný vzduch čistejší, sviežejší a uchránený od negatívnych látok. Pozrime sa však aj na pozitíva, ktoré so sebou prinášajú, a ktorých nie je málo.

Už od dávna je známe, že zútulňujú priestory a robia ich viac komfortnejšími a pohodlnejšími. Takisto tlmia hluk, preto pri páde vecí alebo chôdzi to vás ani vašich susedov nebude rušiť. Miestnosť je oveľa teplejšia ako keď koberec chýba a priaznivo pôsobia na kĺby, pretože ich tak veľmi nezaťažujú ako iné podlahy. V prípade pádu tlmia náraz a tak nie je taký bolestivý ani nebezpečný.

Výber samotnej podlahy ostáva na vás a vašom rozhodnutí. Ak si zvolíte koberec, či už pôjde o celoplošný alebo kusový, dbajte na jeho umiestnenie a snažte sa vybrať ten najvhodnejší nielen pre vás, ale aj z hľadiska zladenia s nábytkom. Na trhu sú dnes dostupné v rozličných veľkostiach, farebných prevedeniach či vzoroch. Vyrobené sú z vlákna či vlny a mnohé z nich odolávajú špine. Dôležité je však, aby ste sa cítili vo svojom domove príjemne a útulne. Tam sa predsa zdržiavate najčastejšie, preto by mal byť tým najpríjemnejším prostredím pre vás.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!