Aj vy ste si všimli, že v poslednej dobe sa nehovorí takmer o ničom inom ako o kokosovom oleji? Premýšľate nad tým, že by sa vám tento „zázrak“ predsa len hodil? A vôbec, v čom je lepší ako klasické bežné oleje, ktoré môžeme zakúpiť v drogériách či potravinách? Je skutočne zdravší?

Na pleť aj na varenie!

Kokosový olej je všestranný pomocník, ktorý vám pomôže nielen v kúpeľni, ale aj v kuchyni. Dokážete si s ním totiž vyčistiť zuby, vyliečiť akné, ba dokonca je skvelým pomocníkom pre všetky žienky, ktoré trápia suché a zničené končeky vlasov. Môže sa tiež využívať pri varení, trebárs pri vyprážaní vašich obľúbených jedál, no taktiež ho môžete použiť namiesto slnečnicového oleja či marinády na mäso. Kokosový olej milujú aj aktívni športovci, ktorí si veľmi dobre uvedomujú jeho pozitívne účinky a nedajú naň v žiadnom prípade dopustiť.

Skvelý pomocník pre vašu psychickú energiu

Skladá sa z ľahko stráviteľných nasýtených mastných kyselín, z ktorých má ľudský organizmus prakticky okamžitú energiu. Výhodou je, že tuky nejdú do tukových zásob, čo je mimoriadne pozitívne, takže sa nemusíte báť a pokojne pridajte lyžičku kokosového oleja do vášho obľúbeného smoothie! Skvele pomáha stráviť vitamíny z ovocia a zeleniny, a čo viac si priať ako ideálneho životobudiča, keď nie čerstvé smoothie hneď z rána?

Ak nemáte radi chuť kokosu, existuje pre vás skvelá alternatíva! Mct olej. Je vyrobený extrakciou z kokosového oleja avšak nemá žiadnu chuť a arómu. Zachoval si iba jeho skvelé nutričné vlastnosti.

Podporuje funkciu mozgu!

Vedeli ste, že na základe viacerých štúdií je dokázané, že práve kokosový olej má výborný účinok na správne fungovanie nášho mozgu? Pomáha dokonca proti epilepsií či Alzheimerovej chorobe, ktorá býva spájaná so stareckou demenciou. Ak neviete, ako by ste na Vianoce potešili trebárs vašich starých rodičov, jednoznačne siahnite po kvalitnom kokosovom oleji, najlepšie v bio kvalite a sledujte jeho pozitívne účinky nielen na fyzické, ale i psychické zdravie človeka.