V rámci príprav na príchod nového člena do rodiny nejedna mamička popustí uzdu svojej fantázii i peňaženke a nakupuje kadečo, bez čoho sa vraj malé dieťa nezaobíde… V mnohých prípadoch je to trochu prehnané a minuté peniaze by sa dali využiť aj rozumnejšie, avšak niektoré zdanlivo nepotrebné vecičky sú užitočnejšie, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Napríklad kolotoč nad detskou postieľkou…

Hračky vhodné pre tie najmenšie bábätká

Vedeli ste, že novorodenci nie sú schopní vnímať objekty vzdialené ďalej než 20 centimetrov? Očkami už síce dokážu hýbať vodorovným smerom a ich zreničky reagujú aj na dopadajúce svetlo, no asi až po troch mesiacoch sú deti schopné začať chápať, čo vidia.

3-mesačné bábätká už aktívne sledujú veci okolo seba, aj to, ako sa dané objekty hýbu, pravdaže, čím zaujímavejšie, tým lepšie. Pre zábavu dieťatka aj rozvoj jeho zmyslov. A to je ten správny vybrať z úložných boxov pre deti kolotoč nad postieľku.

Kolotoč nad postieľku – skvelý pomocník na podporu zmyslov dieťatka

Detské kolotoče nad postieľku totiž nielen skrášlia postieľku vášho drobčeka, ale najmä podporujú jeho zmysly, ich koordináciu a tiež vplývajú na zvedavosť už 3-mesačných detičiek. Takže zaužívaná predstava, že kolotoč nad postieľkou dieťatko zabaví, nie je vôbec vzdialená od reality, pravda, ak si vyberiete kolotoč kvalitný, ktorý umiestnite nad posteľ dieťatka tak, aby naň dobre videlo, no zároveň bezpečne a v dostatočnej vzdialenosti, aby naň nedosiahlo, ani sa doňho nezamotalo.

Snaha bábätka dočiahnuť na kolotoč nikdy nekončí

Malí drobci, áno, už trojmesačné detičky, dokážu byť veľmi vytrvalí, a nielen v plači, keď sú hladní alebo potrebujú prebaliť. Už takéto malé bábätko sa totiž neúnavne pokúša svojou rúčkou dočiahnuť na hračku nad jeho postieľkou. Obzvlášť, ak je to kolotoč nádherne farebný, s milými postavičkami, ktoré sa hojdajú, prípadne ak vydáva aj milé zvuky, ktoré bábo upútajú. Aj kolotoče od bloomingville spadajú do tejto kategórie, vďaka čomu sa dieťatko nielenže v postieľke nenudí, ale si aj trénuje koordináciu zraku a zlepšuje sa mu jemná motorika rúk. Čo je však najviac, z každého pokroku má radosť ako mamička, tak bábätko.

Foto: pixabay.com