Mačky sú príjemným a kamarátskym spoločníkom v nejednom dome či byte. Netreba ich venčiť, sú milo prítulné – jednoducho osobnosti, ktoré si robia čo chcú. Navyše, sú známe svojím silným vzťahom k osobnej hygiene a čistotnosti. Tak prečo im neuľahčiť, aby sa vo vašej domácnosti cítili dobre a pohodlne. Mačacia hygiena je založená hlavne na vhodnom záchodíku, vyhovujúcej podstielke, zdravotnom stave a psychickej pohode vašej mačky. Vybrať si to správne stelivo je poriadne ošemetná vec, ale pri troche ohľaduplnosti k vášmu domácemu miláčikovi, to určite ide.

Mačacia toaleta je základom starostlivosti

Každý máme svoje životné potreby, mačky nevynímajúc. Toaleta patrí k základnému vybaveniu každej mačacej domácnosti.  Ceny a materiály zvieracích záchodíkov sú rôzne, v obchodoch i na webe nájdete nespočetne veľa variácií, stačí si len správne vybrať. Pri kúpe zohľadnite hlavne veľkosť mačky a jej obratnosť. Ak je veľká, ťažko sa natlačí do malého záchodíka. Vždy si dávajte nejakú rezervu – musí sa tam otáčať, pri hrabaní potrebuje viac miesta. Jej priestor by mal ľahko prístupný a dobre čistiteľný. Miesto, kde toaletu pre mačku umiestnite, by malo byť pokojné a tam, kde sa najviac a rada zdržiava.

Nie je podstielka ako podstielka

Mačka bude spravidla preferovať záchod, ktorý používala ako mačiatko. Ideálne, ak jej ho bude pripomínať. Dajte jej na výber aj typ podstielky, a to tak, že umiestnite rôzne druhy stielok vedľa seba, nech vám ukáže, čo má najradšej. Stelivo pre mačky by malo byť stopercentne biologicky odbúrateľné a plne kompostovateľné. Jednoducho a pohodlne sa používa, neznečisťuje mačkám srsť ani labky – napomáha ich čisteniu. Strávite tak minimum času upratovaním mačacej toalety a znížite svoje náklady až trojnásobne, čo oceníte aj vo vašej peňaženke. Trendom posledných mesiacov sú podľa portálu Čotožere.sk podstielky od výrobcu Cat’s best. „Ide o univerzálne prírodné stelivá, s minimálnou prašnosťou. Majú vysokú savosť, dobre pohlcujú zápach v bytoch a uľahčujú dennú starostlivosť o zvieratá.“

Rady na udržanie správnej hygieny

Aby bola údržba mačacej toalety jednoduchá a rýchla, musíte ju vedieť správne udržiavať. Ako teda na to? Mačací záchod dôkladne vyčistite a naplňte vrstvou steliva, zhruba vo výške štyri až sedem centimetrov. Vďaka schopnostiam steliva pohlcovať pach, záleží len na vás, kedy hrudky odstránite. Mačacia toaleta by mala byť v pravidelných intervaloch kompletne vyčistená. Výhodou kvalitných produktov je to, že dopĺňate len odstránené množstvo steliva, čo je veľmi úsporné. Ak viete, čo vaša mačka potrebuje, dokáže to táto dať najavo svojou spokojnosťou. Na to, aby bola skvelým spoločníkom v domácnosti, si takúto pozornosť a starostlivosť určite zaslúži.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!