Každá praktická žena myslí na budúcnosť, a toto sa týka vo veľkej miere aj obliekania. Niektoré dámy už aj v lete sondovali po internete, čo bude IN na jeseň a v zime. V horúcich letných dňoch toho určite veľa nenašli, avšak práve prišiel čas, keď sa touto témou začína zaoberať stále viac a viac ľudí. To je hlavný dôvod pre nával rôznych módnych trendov, s ktorými sa stretnete v chladnejšom období. Pozrime sa čo nás čaká.

Čo na nohy?

Pokiaľ nepatríte k ženám, ktoré nosia po 10 zím rovnaké nezničiteľné topánky bude vás zaujímať, s čím sa stretnete v obchodoch už aj od dnes. Heslo tejto zimy sa nejako výrazne nezmení, avšak dôjde k niekoľkým úpravám v detailoch. Naďalej sa preferuje športový štýl, avšak tentokrát je elegancia ešte na väčšom ústupe.

Začínajú sa dostávať do popredia hrubé, drsné tvary podobné turistickým topánkam. Určite natrafíte na mnoho čižmičiek, ktoré sú niečím medzi lodičkami a trekingovou obuvou. Charakteristická je drsná podrážka aj na opätku, čo pomôže vašej bezpečnosti na klzkom chodníku. Ďalej vás možno zaujmú hrubé opätky, ktoré sú taktiež pohodlnejšie než ihličky a v zime sú praktickejšie. Vzory na topánkach sa priblížia vlneným ornamentom, ktoré zahrejú už na prvý pohľad.

Čo do ruky?

Kým leto sa nieslo v námorníckom štýle, jeseň bude v znamení tradície. Väčšina kabeliek začína mať ľudový nádych, ktorý sa spája s prírodnými farbami a materiálmi. To však neznamená len kožu a kožušinu. Umelá kožušinka a koženka sú dnes veľa obľúbenejšie, nakoľko sa dalo veľa ľudí dalo na ochranu prírody. Určite sa stretnete s hrubo obšívanými kabelkami, ktoré pripomínajú indiánske vaky. Tiež sú moderné malé ruksaky, ktoré sú elegantné a roztomilé a určite nepôsobia ako školská taška.

V čom sa zahriať?

Dámske plášte, vetrovky aj kabáty neprejdú nijakou extrémnou zmenou. Túto zimu však budete mať na výber omnoho väčší sortiment produktov ako inokedy. Berie sa do úvahy individualita a preto sa nebojte že nenájdete to, čo práve chcete. Jeseň preferuje štíhlu líniu kabátov, ktoré vyčaria krásnu postavu. Z francúzskej módy sa sem preniesli krátke kabátiky, ktoré sú strihané do štvorca, alebo do tvaru A. Takéto kúsky z vás spravia jemnú a romantickú lolitku. Aj naďalej sa podporuje funkčnosť odevov takže sa nebojte, že vám bude zima.

Čo pod kabát?

Konfekcia pre dámy sa túto zimu bude niesť v znamení športu a casual. Preferovaná a podčiarkovaná je ženská prirodzená línia, ktorá vynikne vo všetkých kúskoch oblečenia. Klasická elegancia sa bude aj naďalej držať, avšak viac stúpa obľuba športovej elegancie, pri ktorej stačí vymeniť strih saka, či nohavíc a hneď ste tam, kde ste byť chceli. Pamätajte, že s jednoduchosťou a striedmosťou najďalej zájdete.

Ilustračné foto na titulke: Pixmac.sk, autor fotografie – mrhayata

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!