Pôvod myšlienky reflexnej masáže siaha do obdobia pred 5000 rokmi a je tradične spätý s učením taoistov a múdrych, čínskych mníchov. Reflexná masáž chodidiel je založená na myšlienke, že všetky orgány tela sú navzájom prepojené s oblasťou chodidiel. Toto spojenie je možné vďaka reflexom, ktoré sa šíria od orgánu a vedú priamo k určitej zóne na chodidlách, ktorá je zodpovedná za správnu činnosť jednotlivých ústrojenstiev. Chodidlá sú tzv. „predĺžené ruky“ konkrétnych zón tela, ktoré je rozdelené do 10.-tych vertikálnych pásiem. Pomocou aplikovania tlaku na určitý bod chodidiel, možno uvoľniť zablokovanú energiu orgánu a tým napomôcť k procesu liečby zdravotného problému. Takáto masáž slúži ako doplnková liečba, používaná pri najbežnejších ochoreniach; patrí sem: reuma, migréna, alergie, ale aj rozličné tráviace ťažkosti a kožné ochorenia. Táto alternatívna medicína, má aj relaxačné účinky a dokonca účinne odstraňuje tzv. „studené nohy“, ktoré vznikajú nesprávnym prekrvením končatín. Fyzický tlak na chodidlá, má za účinok zlepšenie cirkulácie krvi, ale aj odstránenie bolesti a zmiernenie stresu.

Chcete dať aj vy svojej partnerke či partnerovi reflexnú masáž nôh? Predtým, ako to vyskúšate v praxi, si pozrite následujúce video.

Foto: SXC.hu, Video: Youtube.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!