Človek nemusí mať ekonomické vzdelanie ani absolvovať podnikateľský kurz aby vedel, že kontakty sú alfou a omegou úspešného podnikania.

Ľudia sú rôzni. Niekto považuje vyhľadávanie kontaktov za jednoduché a zábavné. Niekto je rád, že môže spoznávať nových ľudí a zvyšovať tak svoje šance na úspech. Iní to považujú za problém. V každom prípade sa to dá naučiť a neskôr to začne baviť aj tých, ktorí to považovali na začiatku za problém.

Prvým krokom je menný zoznam. Dôležité je aby ste doň napísali skutočne každého, koho poznáte. Neplatia výhovorky typu: Tohto nepíšem, ten určite nebude mať záujem. Nemôžete rozhodovať za niekoho iného. Prečo ho chcete ukrátiť o možnosť rozhodnúť sa? Často sa stáva, že práve ľudia, od ktorých to neočakávame, zohrajú dôležitú úlohu v našom podnikaní. Či už ide o verných zákazníkov alebo o ľudí, ktorí nám poskytnú ďalšie dôležité kontakty. Nič a nikoho netreba podceňovať a skutočne osloviť každého. Začnite od svojich blízkych a rodiny. Tí vám môžu poskytnúť kontakty na svojich kolegov, priateľov, bývalých spolužiakov a pod. Presne týmto spôsobom si rozširujte svoj menný zoznam. Keď už máte zoznam, prichádza na rad kontakt s dotyčnou osobou. Tu je dôležité skontaktovať sa ňou či už telefonicky alebo osobne a vzbudiť u človeka záujem. Je to ľahšie ako by sa mohlo zdať. Stačí využiť prirodzenú ľudskú zvedavosť. Posledným krokom je pozvanie. Dôležité je aby bol človek vnútorne nastavený na úspech. Nemyslíte na odmietnutie, pretože ľudia vycítia vaše obavy a môžete pôsobiť rozpačito a nevierohodne. Musíte byť presvedčený o tom, že iným ponúkate možnosť zmeniť svoj život k lepšiemu, podeliť sa s nimi o informácie, ktoré im môžu pomôcť. Práve takýto postoj vám prinesie úspech. V prípade, že vás osoba, ktorú ste kontaktovali, aj napriek všetkému odmietne, neklesajte na duchu. Vy ste ponúkali človeku možnosť rozhodnúť sa a on túto možnosť nevyužil. Nevyužil on, využijú iní. Námietky ľudí vás iba posúvajú dopredu. Učíte sa na nich reagovať. Veľa ľudí nedokáže povedať nie, a práve preto reagujú námietkami. Časom sa však naučíte rýchlo a pohotovo odpovedať na každú otázku. Keď budú ľudia vidieť, že máte odpoveď na každú ich negatívnu reakciu, zmenia svoj postoj k vám a aj na to čo im ponúkate.

Tak teda zbavte sa predsudkov a strachu a pustite sa na cestu, na konci ktorej vás čaká úspech.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!