A je to tu. Už len pár dní a jedna z najsledovanejších udalostí roka, ktorú si nenechajú ujsť ľudia v rôznych častiach sveta sa stane skutočnosťou. Dlho očakávaná svadba britského princa Williama a Kate sa bude konať už 29. apríla o 11tej hodine vo Westminsterskom opátstve v Londýne.

Mladý pár sa spoznal ešte počas štúdia na University of St. Andrews v Škótsku. O ruku požiadal princ svoju nastávajúcu na dovolenke v Keni. Snubný prsteň, ktorý dostala patril Williamovej matke, princeznej Diane. Vzácny klenot s modrým smaragdom osadený diamantmi zdobí ruku krásnej Kate už niekoľko mesiacov a odvtedy sa záujem o ich svadbu a spoločný život rozšíril do všetkých kútov sveta. Sobáš zaplatí kráľovská rodina spolu s Middletonovcami. Ich najvýznamnejší deň sa začne príchodom nevesty do Westminsterského opátstva, kde ich následne oddá arcibiskup z Canterbury. Po obrade sa bude konať súkromná hostina v Buckhinghamskom Paláci.

Prípravy na svadbu sú v plnom prúde, všetko je premyslené presne do detailov. Na svadbe sa zúčastní okolo 2000 hostí, svoju účasť prisľúbili aj manželia Beckhamovci, Elton John či množstvo britských politikov a zahraničných diplomatov v Londýne.

A v akých šatách sa nevesta objaví? Aj to je do poslednej chvíle utajené, faktom však ostáva, že princezná si ich bude vyberať od niekoľkých návrhárov. Ktorého z nich nakoniec uprednostní a ako budú samotné šaty vyzerať sa verejnosť dozvie až vo významný slávnostný deň, keď sa v nich objaví pred množstvom zvedavých ľudí či už priamo na mieste alebo prostredníctvom kamier.

Po oslave a hostine sa na ďalší deň mladomanželia vyberú na svadobnú cestu. Ktorú lokalitu pre ich medové týždne si zvolia zatiaľ verejnosti známe nie je. Média sa však aj týmto zaoberajú a neustále špekulujú nad možným výberom. Tak či onak, mladému páru prajeme hlavne veľa lásky po celý život a nech sú v manželstve len šťastní.

Ak sa aj vy zaujímate o to, ako bude celý obrad prebiehať, ako bude vyzerať nevesta, kto sa bude nachádzať medzi pozvanými a jednoducho aj vy budete chcieť aspoň na chvíľku zhliadnuť kráľovskú svadbu, televízie na Slovensku vám to umožnia. V prípade, že vám to vaše povinnosti alebo iné okolnosti nedovolia, nebuďte smutná. Internetové portály prinesú množstvo videí, kde si budete môcť vzácny kráľovský okamih vychutnať aj zo záznamu.

Foto: Flickr.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!