Tohtoročné leto je už nenávratne za nami. Tropické slnečné dni, ktoré striedali dusné a horúce noci, skončili. Nech vám akokoľvek chýbajú, musíte si na ne počkať do budúceho roku. Ibažeby ste boli také nedočkavé, že vás zláka predstava vycestovať do teplých krajín a užiť si pred zimou ešte kúsok slnka. Nie je sa čomu čudovať, veď v lete okrem opálenia nadobúdate pocit naplnenia, radosti, šťastia. Tieto krásy vám aj teraz ponúka dovolenková destinácia Maroko.

Marocké kráľovstvo leží na severozápade Afriky a od Európy ho delí len štrnásť kilometrov dlhý Gibraltársky prieplav. Krajina je známa pre svoj obrovský kontrast v podnebí. Počas svojej dovolenky sa môžete doobeda kúpať v Atlantickom oceáne alebo Stredozemnom mori, záleží od miesta vášho pobytu a po kvalitnom obede nie je problém zobrať na plecia lyže, obuť lyžiarky a vybrať sa na svahy pohoria Atlas. Nielenže sa z Maroka vrátite opálená, ale aj poriadne vyšportovaná.

Taká exotická dovolenka v Maroku vás naplní všetkým, čo vám počas týchto chladných dní doma chýba. Počas pobytu počas jesenného obdobia sa pripravte aj na chladnejšie počasie, obzvlášť na severe krajiny bude podobné s tým európskym. Za návštevu stojí aj na pobreží ležiadne hlavné mesto Rabat, ktoré je sídlom kráľa. Množstvo historických, ale aj kultúrnych pamiatok vás chytí za srdce. A ten Atlantický oceán!

Pred cestou do Marockého kráľovstva by ste však mali vedieť pár základných informácií. Podstatné pre vás ako turistu je to, že pre vstup do krajiny nepotrebujete víza, stačí ak platnosť vášho pasu bude pol roka po návrate domov. Do Maroka je zakázané dovážať i vyvážať domácu menu, čiže si ju budete musieť zmeniť až na mieste, ak ju budete.potrebovať.