Predstavte si posteľ, v ktorej spáva kráľ. Množstvo luxusných mäkučkých vankúšov a dokonalá perina, ktorá je samozrejme vyhrievaná tepelným telieskom. Krásna a romantická predstava, avšak dávno prekonaná. Poďte sa s nami pozrieť, ako by malo vyzerať moderné kráľovstvo spánku.   

Nepodceňujte výber vankúša a paplóna
To ako sa vyspíme ovplyvňuje veľa faktorov, počínajúc zásadami spánkovej hygieny až po výber posteľnej bielizne.  My sa tentokrát zameriame na úplne samozrejmú a zároveň podceňovanú súčasť pohodlného spania – na výber vankúša a paplóna.

Myslite na krčnú chrbticu

Určite ste si už aspoň raz v živote uvedomili, že váš vankúš je akýsi preležaný a rozhodli ste sa kúpiť si nový. Potom nasledoval prieskum v obchodoch a zistenie, že sa neviete rozhodnúť, či si máte kúpiť vankúš na spanie na boku, na bruchu, alebo na chrbte. To samozrejme záleží od vašich zvykov, avšak pri výbere vankúša je najdôležitejšie myslieť na to, aby správne podopieral krčnú chrbticu, a to aj vtedy, keď sa počas spánku hýbete. Asi tušíte správne, že vám teraz odporučíme vybrať si celkom iný typ vankúša…

Anatómia zdravého spánku
Aby ste sa naozaj dobre a zdravo vyspali, poobzerajte sa radšej po tzv. anatomicky tvarovaných vankúšoch. Sú vhodné nielen pre ľudí, ktorí majú problémy s chrbticou spôsobené napríklad sedavým zamestnaním, ale aj pre všetkých, ktorí chcú týmto problémom aktívne predchádzať – v našom prípade poctivým a výdatným spánkom. Vyrábajú sa zo špeciálnych materiálov, ktoré sú citlivé na teplotu a tlak. To znamená, že po zaľahnutí zmäknú a presne podľahnú tvaru krku a hlavy, čím poskytnú šijovým svalom dokonalý odpočinok. Z hygienických dôvodov sa vyrábajú s odnímateľným poťahom. Pre vyššie pohodlie zoženiete i také, ktoré majú odnímateľnú latexovú penu, s ktorou si hravo nastavíte výšku vankúša.

Perie verzus umelé vlákna

Zababušiť sa do nadýchanej duchny… Áno či nie? Odpoveď je jednoduchá. Áno, pokiaľ nemusíte pri výbere prikrývky na spanie šetriť! Potom si kúpte perinu z prachového peria, ktoré funguje ako výborný izolant a zároveň dobre prepúšťa vzduch, pohlcuje vlhkosť a odvádza ju od tela. Hlavne poslednou menovanou výhodou umelé vlákna nedisponujú. Ak dáte prednosť umelým vláknam, napríklad s guličkovou výplňou, tak kupujete výrobok na jedno použitie, pretože na rozdiel od peria, takéto prikrývky neprežijú pranie. Radšej si vyberte tzv. duté vlákno so silikónom alebo tzv. mikrovlákno, teda prikrývky z materiálov, ktoré sú jemnejšie a prať ich môžete pri 40 °C.

EXTRA TIP: Anatomicky tvarované vankúše v kombinácii s kvalitnými matracmi poskytnú dokonalú oporu pre vaše telo a podporia intenzívnejší a zdravší spánok.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!