Príroda každému z nás nadelila do vienka niečo iné a čo sa nás žien týka, máloktorá je spokojná s tým, čo má. Ak patríte medzi ženy, ktoré trápia jemné vlasy, nezúfajte. Existuje množstvo prípravkov a trikov ako byť neodolateľná aj s týmto typom vlasov.

Najprv si objasnime niekoľko faktov, ktoré sa týkajú práve jemných vlasov. Spravidla platí, že do kategórie jemných vlasov patria tie, ktoré sú približne o polovicu tenšie ako je bežný vlas. Teda jeho priemer je 0,06 milimetra. Zdravý vlas má priemer až 0,15 milimetra. Jemné vlasy sú spľasnuté a bez života, často pôsobia mastným dojmom. Účes nedrží tvar, pretože vlasom chýba pružnosť a elasticita.

Kvalitu vlasov sme zdedili geneticky. Napriek tomu veľký vplyv má naša životospráva, výživa a starostlivosť o vlasy a vplyv liekov. Na vlasoch sa negatívne prejavuje nedostatok vitamínov a minerálnych látok. Pre krásne vlasy sú nevyhnutné vitamíny skupiny B a E. Z minerálnych látok je to vápnik a zinok. Vitamín A nájdeme v potravinách živočíšneho pôvodu a ako provitamín v žltom a červenom ovocí a zelenine. Vitamín E obsahujú mandle, cereálie, špenát a pšeničné klíčky. Vitamíny a minerály môžeme vlasom dodávať aj v podobe výživových doplnkov. Lekárne ponúkajú produkty špeciálne určené pre ich výživu a regeneráciu.

Práve ste si s povzdychom potvrdili, že patríte medzi majiteľky jemných vlasov? Nebuďte smutná. Podľa dermatológov polovica žien v Európe má podobný problém. Potrebné je vedieť ako sa správne starať o vlasy jemné a bez života. Ponúkame vám zopár užitočných rád.

V prvom rade je nevhodné časté farbenie, aplikovanie trvalej ondulácie, fénovanie a veľké množstvá stylingových prípravkov. Dôležité je používať šampóny, ktoré vlasom dodajú potrebný objem. V ponuke sú šampóny z obsahom bambusu, piva, lotusu, kreatínu, amino-peptidov alebo liečivých vôd. Nevhodné sú šampóny s kondicionérom, gély, lepidlá na vlasy či pasty. Po umytí vlasov je vhodné aplikovať prípravky v podobe kúr či balzamov pre zväčšenie objemu. Súčasný trh ponúka aj špeciálne prostriedky v podobe sprejov alebo bezoplachových kúr, ktoré obsahujú spevňujúce látky a vďaka tomu vlasy pôsobia objemnejšie.

Dôležitým krokom k dosiahnutiu spokojnosti s jemnými vlasmi je správny strih. Pre jemné vlasy sú určené strapaté krátke a polodlhé strihy. Odporúča sa aj permanentný styling, ktorý vlasom pridá na objeme. Pre jemné vlasy je vhodný melír, pretože pramienky opticky zväčšujú objem. Občas si môžeme pomôcť špeciálnymi nátačkami. Po umytí je vhodné alikovať penové tužidlo, vlasy vyfúkať a nakoniec účes zafixovať vhodným lakom na vlasy.

Nevyhnutnosťou je navštevovať skúseného kaderníka, ktorý vám pomôže so správnym strihom, odporučí vhodné prípravky a venuje zopár užitočných rád v oblasti starostlivosti o jemné vlasy.

Foto na titulke: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!