Vplávať loďou do Canale Grande po niekoľko hodinovej plavbe na šírom mori je jeden z najkrajších pohľadov, aké človek môže zažiť. Zrazu sa pred vašimi očami ocitne krása obdivovaná mnohými turistami, ale aj miestnymi obyvateľmi, ktorí sú na ňu patrične hrdí. Turisti a návštevníci, tlačiac sa medzi sebou, aby zachytili tie najkrajšie obrázky z lode, pripomínajú paparazzov, ktorí naháňajú svetovú hviezdu do najnovšieho vydania denníka. Nuž, taký je prvý obraz, ktorý sa vám naskytne na obdivované a pôvabné mesto romantiky.

Nie je to len o gondolách

Nech sa už do Benátok vydáte v akomkoľvek čase, privítajú vás vždy usmievaví a energickí Taliani. Aj keď najvýznamnejšou aktivitou všetkých turistov je plavba na gondolách, Benátky vedia ponúknuť oveľa viac. Neutíchajúci ruch na Námestí sv. Marka len dokazuje, aké vyhľadávané je toto miesto pre odpočinok, spoznávanie či nákup suvenírov. Práve tu nájdete umelecky hodnotnú baziliku, ktorá sa tu pýši v plnej svojej kráse a pozýva všetkých záujemcov nielen na kultúrne obohatenie, ale aj na duchovné pookriatie či príjemné schladenie sa najmä v horúcich letných dňoch. Ponúka niekoľko architektonických slohov, ako je napríklad románsky sloh, gotika či renesancia. Prejsť bez povšimnutia snáď nie je ani možné Dóžov palác, ktorý sa nachádza hneď vedľa baziliky. V minulosti bol charakteristický ako sídlo vojvodu a vlády. Je postavený z bieleho kameňa a láka pozornosť všetkých zainteresovaných. O pár krokov ďalej sa už dostanete na Piazzetta San Marco, odkiaľ sa vám naskytne krásny pohľad na siluetu charizmatického kostola Santa Maria Della Salute. Túžite navštíviť Benátky?

Čo ešte navštíviť?

Určite by ste nemali zabudnúť na najnavštevovanejší most Benátok, Ponte di Rialto. Prechádza ponad Canale Grande a je najstarším a najobdivovanejším mostom v meste. Ak ste si zamilovali gotiku, poteší vás Zlatý dom (Ca’D’Oro). Z vonkajšej časti nádherné priečelie, zvnútra vzácne klenoty v podobe malieb, sôch či tapisérií očaria každého návštevníka tejto neobyčajnej pamiatky.

Okrem týchto hlavných miest, ktoré návštevníci väčšinou obdivujú je dobré vidieť aj tie ďalšie, menej známe, pri ktorých takisto natrafíte na niekoľko hodnotných skvostov. Navštívte benátske múzeá, galérie, ako i ďalšie kostoly, ktoré sa považujú za tie najkrajšie v Taliansku. Radi nakupujete suveníry? Miestni obchodníci vám ponúknu širokú škálu rozličných pamiatkových predmetov, z ktorých najhodnotnejšie je muránske sklo. Záujem turistov je však aj o karnevalové masky, remeselnícke výrobky a ostatné pozornosti charakterizujúce toto neobyčajné miesto na severe Talianska.