Pixmac000001717607Niektoré partnerské vzťahy by mali byť často predmetom skúmania ak nie vedcov, tak minimálne kúzelníkov. Vzťah muža a ženy je nevyspytateľný a, čo je horšie, každý je iný a na žiadne dva z nich neplatí rovnaká poučka, rovnaké pravidlá ani zásady. Jednoducho povedané, čo sa naučíte v jednom vzťahu budete po jeho ukončení musieť na takmer všetko zabudnúť. Nový partner, nový vzťah. Samozrejme, v každom zväzku sa učíme niečo nové, meníme sa, vyvíjame a dozrievame, no každým ďalším partnerom prispôsobujeme aj postoje a svoje zaužívané zvyky.

Začiatku väčšiny vzťahov predchádza randenie. Práve to je zrejme z toho to najkrajšie, pretože ešte je puto medzi dvomi veľmi krehké a neisté a často ani jeden z dvojice si ešte nemôže byť vôbec istý tým druhým. Navzájom si získavate pozornosť, snažíte sa zapáčiť a ukazujete len tie najlepšie stránky vašej osobnosti. Je jasné, že sa nebudete hneď sťažovať na všetko, čo vám na druhom vadí, tak by nádejný vzťah stroskotal ešte predtým, ako by sa vôbec začal.

Užívajte si tieto chvíle, keď ste si vzácni a keď si pre seba kradnete každú jednu hodinku. Postupom času sa začnete jeden druhému odhaľovať a vidieť aj tie tmavšie stránky osobnosti. A už je len na vás, ako sa s nimi popasujete. Ak sú rozdiely priepastné, potom nie je čo riešiť, avšak často ide len o nepatrnosti. V tejto fáze vzťahu už nebudú všetky momenty len dokonalé a prídu prvé prekážky, hádky a nedorozumenia. Komunikácia, rozhovory a kompromisy vám dokážu uľahčiť spoločnú partnerskú cestu.

Vzťahy sú ako horská dráha. Striedajú sa obdobia dokonalého a ničím nerušeného šťastia s neutrálnymi chvíľami a s momentmi horšími, kedy si hovoríte, že ten vzťah a partner za nič nestoja. No nikdy nerobte unáhlené závery a emočné rozhodnutia. Vzťah je niečo, na čom je potrebné pracovať a budovať ho. A záleží len na dvoch ľuďoch, aký dlhý a zaujímavý bude.

Foto: pixmac.sk, SPX1MSD – pixmac