SWAROVSKIMalá dielňa v Čechách, začiatok celosvetovo známej značky ktorá nesie meno po svojom zakladateľovi Danielovi SWAROVSKI. História značky siaha do 90tych rokov 19teho storočia, kedy sa istý rakúsky klenotník spolu so svojím otcom rozhodol, že nebude len takým obyčajným klenotníkom. Vizionárstvo, podnikavý duch a jeho silné humanitné zmýšlanie spôsobilo, že značka Swarovski je dnes známa po celom svete.

Daniel Swarovski začal ako prvý rezať sklo a kryštále prostredníctvom špeciálnych patentovaných strojov. Počas relatívne krátkej doby si svojimi šperkami a skelnými doplnkami získal množstvo zákazníkov a tým pádom aj vedúce postavenie na svetovom klenotníckom trhu.

Spoločnosť vyrába šperky zo Swarovski components, čo sú kryštálové elementy vďaka ktorým vytvára nádherné šperky akéhokoľvek charakteru. Všetky šperky sú označené pod značkou Crystallized – Swarovski Ellements označené logom s labuťou.

Kryštály Swarovski – Swarovski components sú určené na vytváranie šperkov, majú stovky tvarov, množstvo odtieňov, farieb, úprav a náterov, ktoré spôsobujú zmeny farby a lesku kryštálu.

Dnes nájdete Swarovski kryštály aj na hlavnej budove Rockefellerovho Centra a taktiež pravidelne už 5 rokov zdobia vianočný stromček v New Yorku.

Spoločnosť spolupracovala aj s viacerými známymi celebritami od Marlen Ditrich až po Madonu. Rôzne kolekcie šperkov Swarovski tiež pravidelne zdobia celebrity na červenom koberci pri príležitostiach ako udeľovanie Oscarov, filmový festival v Cannes, Torontský festival, či mnoho iných.

V súčasnosti Swarovski okrem svojich predajní distribuuje šperky ako strieborné náušnice, náhrdelníky, náramky, prsetene a produkty obchodníkom a výrobcom šperkov po celom svete. Súčasťou spoločnosti je aj Swarovski Optik, ktorá vyrába optické prístroje, ďalekohľady a puškohľady.