Termálne vody sa v meste Balatonfüred úspešne využívajú na liečbu chorôb srdca a žalúdka. Najznámejší je Kossuthov prameň. Okrem neho sa na kúpeľné procedúry a pitné kúry využíva ďalších šesť termálnych prameňov. V meste je vybudovaná nemocnica, konkrétne Štátne kardiologické sanatórium, ktoré sa špecializuje na liečbu srdca. Kúpele a kúpeľné hotely ponúkajú množstvo ozdravovacích a wellness procedúr. Preto osviežte si telo aj ducha v kúpeľoch Balatonfüred. K dispozícii máte veľké množstvo pobytov, stačí porovnať jednotlivé ponuky a dovolenka spojená s liečbou či relaxom sa môže začať.

Maďarským morom je nazývané jazero Balaton, ktoré sa teší stále väčšej obľube turistov z celého sveta. Ponúka skvelé ubytovanie, služby na vysokej úrovni, teda relax a pohodu o akej ste dávno snívali. V kúpeľnom meste neďaleko Blatenského jazera alebo ak chcete Balatonu sa nachádzajú zrúcaniny starobylého Kostola Sv. Michala.

Priamo v meste sa nachádza mestské múzeum so zaujímavými zbierkami. Mesto je známe nielen úspešnou kúpeľnou liečbou, ale je tiež spojené s tradíciou vinárstva. Labužníci si môžu pochutiť na vínach vyrobených priamo v tejto oblasti. Rízling rýnsky, muškát, tramín a zweigelt z oblasti Balatonfüred si podmania aj toho najnáročnejšieho vinára. Akýmsi symbolom mesta je prekrásna promenáda plná zelene. Maďari majú vo veľkej úcte svoje významné osobnosti, preto sa cestou po promenáde stretnete s bustami tvorcov histórie maďarského národa. V okolí sa nachádza mesto Veszprém známe kultúrnymi a historickými monumentmi. Za návštevu stojí niekoľko kilometrov vzdialený polostrov Tihany. Tipom pre dvojice, ktoré si chcú užiť trochu romantiky je stvorená plavba loďou po jazere Balaton. Samotné mesto aj okolie ponúka množstvo príležitostí pre trávenie voľného času. Súčasťou sú zaujímavé turistické trasy malebnou prírodou alebo Lóczy jaskyňa. V mestečku je viacero kostolíkov, ktoré svojím vzhľadom pripomínajú návštevníkom dávnu históriu. Chcete si zatancovať? Potom navštívte tradičný Anna bál. V mestečku nájdete obchodíky so suvenírmi, ktoré sú dielami hrnčiarov, rezbárov, garbiarov, sochárov či čipkárov. Prineste si naspäť do rodnej krajiny ukážky z diel maďarskej kultúry, ktoré vám budú pripomínať jedinečnú dovolenku v kúpeľnom meste Balatonfüred.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!