Prekrásne hlavné mesto našich južných susedov je plné skvostov minulosti. Perla na Dunaji je už viac ako dvetisíc rokov domovom starobylého rímskeho amfiteátra, množstva umeleckých pamiatok, divadiel, chrámov, kostolov a kaštieľov, ale aj zeleňou sfarbených parkov. Do dôb dávno minulých prenesie každého návštevníka jedno z budapeštianskych múzeí. V Maďarskom paláci sa nachádza Maďarská národná galéria. Budova Paláca umení je sídlom Ludwigovho múzea. Za zastavenie stojí tiež Etnologické múzeum či Múzeum úžitkového umenia. Dunajské korzo, Matejov chrám, Rybárska bašta či Námestie hrdinov potešia oko nejedného pútnika. Pokladom Budapešti s množstvo monumentálnych stavieb je Andrášiho ulica. Na vrchu Buda sa majestátne vypína Kráľovský palác.

Budapešť je ideálne mesto pre milovníkov histórie. To však nie je jediná výsada tohto mesta. Budapešť disponuje aj desiatkami minerálnych liečivých vôd, ktoré sa roky využívajú v jedných z budapeštianskych kúpeľov. Počiatky kúpeľníctva sú spojené s Turkami, ktorí ako prví začali využívať liečivú silu termálnych prameňov.

Významnými maďarskými a zároveň európskymi kúpeľmi sú Széchenyiho liečebné a termálne kúpele Budapešť. História kúpeľov siaha do roku 1913. Hlavným zdrojom liečby je prameň sv. Štefana, ktorý lieči ľudí s chorobami kĺbov, žalúdka, obličiek, dýchacích ciest a žlčníka. Kúpele ponúkajú komplexnú liečebnú starostlivosť na profesionálnej úrovni.

Na choroby pohybového ústrojenstva sú zamerané kúpele Lukács so svojimi ôsmimi bazénmi. Liečivá vápnikovo-horčíkovo-hydrokarbonátová termálna voda s obsahom sodíka, siričitanov, chloridov a fluoridov sa využíva pre kúpeľnú liečbu a pitné kúry. Kúpele sú umiestnené v históriou dýchajucich budovách z 19. storočia.

S kúpeľníctvom je spojené veľké množstvo hotelov a penziónov s ponukou wellness služieb a pobytov. Široká škála pobytov ulahodí každému. Na svoje si prídu seniori, ale aj tí najmenší. Skrášľovacie, romantické, redukčné a samozrejme liečebné pobyty sú v agende každého kúpeľného komplexu.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!