Kúpeľný komplex Bük v Maďarsku, ktorý leží blízko rakúskych hraníc tvorí 27 bazénov. Prvý z nich bol postavený v roku 1962. Kúpeľný areál nesie prívlastok „najmladšie maďarské kúpele“. Voda z termálnych prameňov dosahujúca teplotu až 58 stupňov Celzia bola objavená v roku 1920 hľadačmi ropy. Kúpeľné mesto sa rozprestiera v oblasti nížin v západnom Maďarsku na úpätí Álp pozdĺž rieky Répce.

Pripomeňme si vzdialenosť do Bükfürdo z niektorých významných európskych metropol. Hlavné mesto Budapešť nazývané aj „perla na Dunaji“ je vzdialené asi 220 km. Vzdialenosť od nášho hlavného mesta tvorí 123km. Rakúska Viedeň leží vo vzdialenosti 120km.

Liečivé vody charakterizované ako vápenito-zemité s obsahom vápnika, horčíka, hydrogénuhličitanov a predovšetkým železa sa využívajú na liečenie chorôb pohybového ústrojenstva, žalúdka, chronických problémov horných dýchacích ciest, fyzického a psychického vyčerpania a gynekologických problémov. Voda sa využíva sa vo forme kúpeľnej liečby aj pitných kúr. Kúpele ponúkajú všetky typy pobytov. Samozrejmosťou sú liečebné, relaxačné, redukčné, skrášľovacie, antistresové pobyty, pobyty pre deti, seniorov, zaľúbencov či novomanželov.

Návštevníci si môžu vybrať zo širokého spektra hotelových ponúk. Hotely a penzióny v Maďarsku sú svetoznáme prvotriednymi službami a personálom. 1,5 km od kúpeľov v centre mesta sa nachádza Bajor Pension Aparthotel. Hotel Piroska sa rozprestiera taktiež blízko areálu a je ako stvorený pre rodiny s deťmi. Milujete tiché a pokojné prostredie obklopené prírodou? Potom je pre vás ideálnym riešením hotel mimo mesta Danubius Health Spa Resort Buk alebo hotel Hunguest Hotel Repce. Možností je naozaj veľa.

Samotné mesto Bükfürdo je známe predovšetkým ako kúpeľné mesto. Popýšiť sa však môže aj okolitou prírodou, ktorá je stvorená pre vychádzky. Započúvajte sa do žblnkotu horských potôčikov a spevu vtákov. Nechajte sa unášať žiarou slnka predierajúcou sa cez konáre stromov a zaručene znásobíte energiu, ktorú vám ponúkli liečivé pramene v kúpeľoch Bük. Samotné mesto je sídlom rímsko-katolíckeho a luteránskeho kostola. Okolie mesta ponúka príležitosti pre milovníkov histórie. Niekoľko kilometrov je vzdialené mesto Vesprém charakteristické hradným areálom, Trojičným námestím a množstvom kostolov a katedrál. Mestečko splní želania aj toho najnáročnejšieho pútnika bažiaceho po historických monumentoch. Každoročne sa v meste konajú Letné festivalové dni v Bük.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!