Významné maďarské kúpeľné mesto Hajdúszoboszló sa rozprestiera vo Veľkej maďarskej nížine. Pre lepšiu orientáciu môže poslúžiť mesto Debrecín. Hajdúszoboszló je meno kúpeľného mesta spojeného s menom geológa Ferenca Pávaia Vajnu. V roku 1925 pri hľadaní ropy vytryskli zo zeme z hĺbky 1090 metrov liečivé pramene s teplotou takmer 73 stupňov Celzia. Liečivé vody kúpeľov slúžia pacientom takmer 80 rokov a ich bohatstvo spočíva v obsahu významných minerálnych látok a stopových prvkov. V Hajdúszoboszló už desiatky rokov liečia choroby kĺbov, chrbtice, ale aj neplodnosť, gynekologické a kožné ťažkosti. S pokojom môžeme skonštatovať, že „Raj milovníkov vody a slnka“ je vhodný na liečenie takmer všetkých chorôb. V ponuke je široká škála pobytov s maximálnym rozsahom liečebných procedúr. Kúpele zaraďujeme medzi najmodernejšie a najlepšie vybavené v Maďarsku.

Obyvatelia mestečka vďačia za svoj rozvoj už spomínanému geológovi. Ako znak úcty slúži jeho busta umiestnená neďaleko parku, plného fascinujúcej zelene a tajomných zákutí. Prechádzkou mestom vás bude sprevádzať zvuk zvonov. A to nie je všetko. Môžete si pozrieť ukážky takmer 50 zvonov, obklopených umelo vytvorenými riečkami a skalkami. Zázračný jeleň, turul či totemové stĺpy sú znakom Maďarov a nesmú chýbať ani v „Mekke reumatikov“. Za zastavenie stojí maďarský pamätný stĺp, ktorý si pamätá počiatky založenia mesta. Na svoje si prídu aj kúpeľní hostia, ktorí sa dokážu nadchnúť pre históriu. Mesto je sídlom Vlastivedného múzea, Múzea ľudového umenia a galérie.

Neďaleko mesta leží významné historické centrum Debrecín. Okolo dvadsiateho augusta sa tu koná výstava kvetov. Mesto sa pýši bohatou ponukou historických monumentov. Nájdete tu kostoly, univerzity a množstvo rozmanitých historických budov. Za návštevu stojí Národný park Hartobágy. Milujete víno? Dúšky lahodného moku si môžete dopriať v meste Eger a Tokaj. Hajdúszoboszló leží v blízkosti rumunských hraníc, preto sa oplatí investovať čas do obhliadky mesta Nagyvárad.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!