Pressnitzove kúpele Jeseník obklopené zeleňou ležia v nadmorskej výške 620 metrov a asi 2 km od mesta Jeseník. Prekrásna poloha pohoria Jeseník ponúka široké možnosti trávenia voľného času. To však nie je všetko. Podľa viacerých zdrojov je mikroklíma kúpeľov na treťom mieste vo svete čo sa týka liečivých účinkov. Musíte priznať, že takouto vymoženosťou sa môžu pýšiť len máloktoré kúpele. A kúpele v Jeseníkoch medzi ne patria.

Kúpele sú každoročne usporiadateľom Dní Vincenta Pressnitza. Vincent Pressnitz je známy ako „vodný lekár“. Už vo veku šestnásť rokov sa presvedčil o liečivých účinkoch vôd. Medzníkom v histórii kúpeľníctva je rok 1822, keď sa Vincent rozhodol prestavať svoj dom tak, aby sa v ňom dali vykonávať liečebné procedúry. A vďaka tomuto zámeru vznikol prvý vodoliečebný ústav vo svete.

Kúpele sa špecializujú na vykonávanie Pressnitzových metód, kde zaraďujeme vonkajšie kúpele horných a dolných končatín a tzv. jednofázové a dvojfázové polokúpele. Samozrejmosťou sú vyšetrenia vykonávané odborníkmi, kúpele, zábaly, masáže, tradičná východná medicína a mnoho iných relaxačných a skrášľovacích procedúr. Procedúry si môžete dopriať v pobyte pre náročných, relaxačných, rehabilitačných a aktívnych pobytov. Okrem toho si na svoje prídu seniori, ľudia s obezitou či nadváhou a ženy, ktoré chcú byť krásne. Liečia sa tu pacienti s chorobami dýchacích ciest, pohybového ústrojenstva, poruchy krvného obehu a látkovej výmeny, ale aj duševné, gynekologické či kožné problémy.

Pohľadom na panorámu Hrubého Jeseníka disponuje trojhviezdičkový hotel Bezruč. Secesná budova nesúca názov zakladateľa kúpeľov Pressnitz pochádza z roku 1910. Ubytovanie plné luxusu a pohody sú k dispozícii vo Vile na kolonáde, detskej liečebni Karolína alebo centre kúpeľného areálu v Bielom kríži.

Soľ z Mŕtveho mora, himalájskych krištáľov, solí z Poľska a Luhačovíc ponúka soľná jaskyňa Solvita. Pokiaľ chcete znásobiť účinky liečivej vody a podnebia, doprajte si pobyt práve v tejto jaskyni. Okrem toho kúpele ponúkajú veľké množstvo možností pre kultúrne a športové vyžitie či posedenie s priateľmi a známymi v tichých a útulných reštauráciách a kaviarňach.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!