Svetoznáme kúpeľné mesto Karlovy Vary je pýchou našich západných susedov. Dominanta Českej republiky leží na sútoku riek Teplá a Ohře a vo vzdialenosti 120km od hlavného mesta Prahy. Mesto sa môže popýšiť svetoznámymi kúpeľmi, bohatou históriou, ktorej svedkom sú mnohé kultúrne pamiatky a návštevníci ocenia možnosť podniknúť výlety do prekrásnej okolitej prírody.

Nespochybniteľne najväčším skvostom mesta, ktorého vznik sa datuje do obdobia 14. storočia, sú kúpele. História mesta a kúpeľov je spojená s menom českého kráľa Karla IV. K vzniku kúpeľného mesta sa viaže zaujímavá povesť, podľa ktorej český kráľ so svojou družinou v českých horách náhodne objavil liečivý prameň. Blahodarná liečivá sila vody ho presvedčila o svojich kvalitách a tak sa rozhodol vybudovať v jeho okolí mesto s kúpeľmi. Či je táto povesť pravdivá alebo nie, nie je vôbec podstatné. Faktom zostáva, že mesto známe značkami Becherovka, Moser, Thun či kúpeľnými oblátkami, je žiarivou perlou medzi českými mestami.

Poďme však ku kúpeľom, ktorým patrí bohatstvo trinástich termálnych prameňov s teplotou až do 72 stupňov Celzia. K vykonávaniu pitných kúr a kúpeľných procedúr je potrebné správne zloženie vody, ktorou karlovarské kúpele úspešne disponujú. Veríte v zázračnú moc liečivých rastlín? Potom je pre vás tou správnou voľbou relaxačný bylinkový kúpeľ. V ponuke sú tiež uhličité, jódové, vinné či pivné kúpele. Dopriať si môžete príjemnú medovú masáž, podvodnú masáž alebo masírovanie lávovými kameňmi. V kúpeľoch po dlhé roky využívajú liečenie prostredníctvom elektroterapie a magnetoterapie či rázovou vlnou. Stále viac je vyhľadávaná liečba teplom. Hrejivé parafínové alebo rašelinové zábaly sa jednoznačne pozitívne odzrkadlia na vašom zdraví. Bezpečnou a účinnou metódou je kryoterapia. Neodmysliteľnou súčasťou kúpeľnej liečby je rehabilitácia. Doprajte svojmu telu úľavu v podobe reflexných masáží, cvičenia v bazéne alebo individuálnej telesnej výchovy. Na problematické partie účinne zaútočí lymfodrenáž. Pobyt v soľnej jaskyni alebo inhalácia patria k stálym súčastiam vykonávaných procedúr.

Ubytovanie a stravovanie je zabezpečené v prekrásnych luxusných hoteloch a penziónoch. Spektrum výberu je naozaj rozsiahle. Hotel Kosmos, Jizera, Ontario, penzióny Amadeus, Clara a mnohé iné sa tešia na vašu návštevu, ktorá sa určite raz a navždy zapíše do vašich spomienok.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!