Juhovýchod Českej republiky, Zlínsky kraj a nadmorská výška 250 metrov nad morom sú indície, ktoré vedú k jednoznačnému záveru a tým je, že ide o české kúpeľné mesto Luhačovice. Moravské mestečko sa môže popýšiť liečivými prameňmi, prekrásnym parkom a historickými budovami. O vzniku názvu mesta sa z generácie na generáciu posúva niekoľko verzií, ktoré stoja za zmienku. Prípona „-ice“ s najväčšou pravdepodobnosťou nasvedčuje tomu, že minulosť mesta môže byť spojená s menom Luhač alebo druhou alternatívou je, že v okolí mesta sa nachádzali luhy. To však nič nemení na fakte, že Luhačovice patria medzi popredné moravské kúpeľné mestá.

Luhačovice sú preslávené sedemnástimi prameňmi s obsahom sodíka, vápnika, horčíka, chlóru, brómu, jódu, kyseliny uhličitej a rozpusteného oxidu uhličitého v teplotnom rozmedzí 10 – 12 stupňov Celzia. Najznámejšou minerálnou vodou je Vincentka, ktorá vyviera priamo za kolonádou. Liečivé pramene sú balzamom na choroby dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, porúch látkovej výmeny či onkologických ochorení. Aj v luhačovických kúpeľoch je hlavnou liečebnou metódou vodoliečba, pitné kúry, inhalácie a masáže. Zo špeciálnejších procedúr to je akupunktúra, akupresúra, rôzne obklady, elektroliečba či arómaterapia. Ponuka je naozaj rozsiahla a jej využitiu sa poteší vaše telo i myseľ.

Ubytovanie je poskytované vo viacerých hoteloch, penziónoch a liečebných domoch. Ak sa chcete pokochať pohľad na ukážky architektúry „alpského štýlu“ navštívte historickú pamiatku, ktorou je vila Alpská ruže. Prekrásny park s kolonádou je majestátnym sídlom Jurkovičovho domu alebo domu Bedřicha Smetany. Dobrou voľbou je vila Chaloupka. Ak chcete byť v blízkosti centra mesta, vyberte si štýlový hotel Palace s pestrou ponukou služieb.

Luhačovice patria medzi skvostné kúpeľné mesta s prekrásnym okolím. Zrúcanina starodávneho hradu je dominantou mestečka Brumov-Bylnice. Necelých 50km sa nachádza mesto Buchlovice s čarovným zámkom, ktorý je obklopený anglickým parkom v talianskom štýle. Nad mestom sa majestátne vypína hrad Buchlov. Na okraji moravského mesta Lidečko si pyšne stoja Čertove skaly. Možností je naozaj veľa, stačí navštíviť informačné centrum, kde vám radi poskytnú všetky potrebné informácie.