Jedným z pokladov českých kúpeľných miest popretkávaných monumentami, ktoré si pamätajú staré časy, je mesto Mariánske Lázně. Mesto leží v Karlovarskom kraji alebo presnejšie v okrese Cheb. Pýchou sú kúpele známe v celej Európe, bohatá história a prekrásna okolitá príroda. S históriou mesta sú spojené mená ako Friedrich Zickler, Jozef Schaffer alebo Václav Skalník.

Mariánske Lázně oplývajú bohatstvom minerálnych prameňov. Na pitné procedúry sa využíva šesť hlavných prameňov. Jedným z nich je slaný Křížový prameň, ďalej Rudolfov prameň s vysokým obsahom vápnika, Karolínin prameň pomenovaný podľa manželky cisára Františka I., Lesný prameň, Ambrózov a Máriin prameň a mnoho iných. Liečivé vody môžeme rozdeliť do piatich kategórii, podľa ich zloženia. Obsah minerálnych látok predurčuje pramene na liečenie mnohých chorôb. Úspešne sa využívajú na liečenie močových ciest, nervových chorôb a porúch látkovej výmeny. Pramene sa uplatňujú aj pri kožných, dýchacích chorobách a poruchách pohybového ústrojenstva. Najčastejšie sú minerálne vody využívané pre pitné kúry a kúpeľnú liečbu. Stále väčšej obľube sa tešia peloidy. Peloidy sú upravené bahná či rašelina, ktorá sa využíva pre zábaly a obklady. Kryoterapia s teplotami 110 až 160 stupňov pod nulou dosahuje stále lepšie liečebné výsledky, preto patrí do ponuky kúpeľov.

K pobytu v kúpeľoch neodmysliteľne patria prechádzky v prírode. Ideálne možnosti ponúka Slavkovský les. Chránená krajinská oblasť Slavkovský les sa rozprestiera na rozlohe 610km2 a je ňou od roku 1974. Hriechom by bolo nespomenúť čarokrásne prírodné pamiatky Čiperka, Planý vrch či Vlček. Na svoje si prídu aj milovníci histórie a kultúrnych pamiatok. Ideálnou príležitosťou na uspokojenie túžby po spoznávaní kultúry je jeden z najstarších kláštorov Kladruby alebo štátny zámok Kynžvart či zrúcanina hradu s rovnakým názvom. Ďalej sa určite oplatí navštíviť pýchu gotického obdobia hrad Loket či stredovekú stavbu Bečov. Milovníci športu ocenia golfový areál, ponuku zaujímavých cyklotrás alebo zimný lyžiarsky areál. Mariánske Lázně jednoznačne patria medzi mestá, ktoré očaria naozaj každého a o svojich kvalitách presvedčia aj toho najväčšieho skeptika.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!