Kúpele v Tepliciach nad Bečvou majú zaujímavú históriu, ktorej začiatky spadajú do roku 1553 a sú spojené s menom Jána Kropáča z Nevědomí. V roku 1923 uzrelo svetlo sveta sanatórium Moravan a roku 1925 kúpeľný dom Slovenka. Kúpele sa špecializujú na liečbu dospelých aj detí. Regenerujú sa tu pacienti po operácii srdca, s pohybovými problémami, vysokým krvným tlakom či poruchami látkovej výmeny.

K dispozícii je široká škála pobytov od komplexnej liečebnej starostlivosti po relaxačné pobyty. Stále navštevovanejšie sú wellness víkendové pobyty. Novopečení manželia či snúbenci sa môžu nabažiť jeden druhého aj prostredníctvom špeciálneho pobytu určeného práve pre nich. Obľúbené medzi návštevníkmi sú procedúry v podobe elektroliečby, balneoterapie, masáží či rehabilitácie. Ak máte zopár kilogramov navyše, skúste to so špeciálnym programom zameraným na redukciu hmotnosti. Snažíte sa už dlhé roky zbaviť fajčenia a nedarí sa vám? Potom je pre vás stvorený pobyt, ktorý vás tohto zlozvyku zbaví raz a navždy. Hlavným liečebným prostriedkom je voda z Kropáčovho prameňa, ktorú charakterizujeme ako silne mineralizovanú, uhličitú, termálnu, vlažnú, hypotonickú a hydrogénuhličitano-vápenatú. Podobný obsah má aj voda z Juríkovho prameňa.

Ubytovanie, stravovanie i wellness služby poskytujú nielen hotely Moravan a Slovenka, ale aj hotely Bečva, Radost, Milena, Praha či penzión Tereza.

Kúpeľná liečba je neodmysliteľne spätá s výletmi do okolia. Pozornosť si zaslúži Zbrašovská aragonitová jaskyňa, hrad Svrčov zo 14. storočia alebo zámok Kunzov. Zaujímavá pre turistov je návšteva mesta Olomouc. Valšovické jazerá sú stvorené pre milovníkov romantiky. Oblasť Teplíc nad Bečvou poskytuje výborné podmienky pre trávenie voľných chvíľ na bicykli. Cyklistické trasy ponúkajú výhľad na prekrásnu okolitú prírodu a zaručenie spôsobia uvoľnenie hormónov šťastia. Ak cyklistika nie je pre vás to pravé, skúste nordic walking, minigolf, stále viac rozšírený petanque, stolný tenis či biliard. Ak vám to stále nestačí, navštívte niektoré z fitnescentier. Možnosti sú takmer neobmedzené.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!