Mesto Teplice sa pýši najstaršími kúpeľmi v celej Českej republike. Prvé liečivé pramene sa spomínajú v roku 762. Mesto má 51 tisíc obyvateľov a leží v Ústeckom kraji. Významné kúpeľné mesto si so sebou nesie bohatú históriu spojenú s množstvom zaujímavých osobností. Do dejín mesta sa navždy zapísali maliari Carl Robert Croll, Otto Herschel či Karel Krupka, spisovateľ Alfred Meissner a mnoho iných. Starobylosť mesta vytvárajú jeho historické budovy. Z roku 1904 pochádza budova gymnázia. K navštevovaným budovám patrí klasicistický zámok, ktorý pôvodne slúžil ako kláštor. Apolónov chrám je dominantou Zámockej záhrady. Ozdobami mesta sú významné sochy a plastiky. Za pohľad stojí Beethovenova busta, ktorej autorom je M. Kyselka.

Mestečko je stvorené pre romantiku vo dvojici. Zaľúbenci si môžu vychutnať zákutia Havlíčkových sadov, Letnej, Písečního vrchu či Šánovského parku. Prekrásne Benešove či Zámocké námestie, viaceré kostoly a historické budovy učarujú každému návštevníkovi.

„Malý Paríž“ je však predovšetkým kúpeľným mestom. Zdrojom liečby je zdroj Pravřídlo a Hynie. Kúpele sa sústreďujú na liečbu pacientov s poruchami pohybového, cievneho a nervového systému, ale aj duševných problémov. Základ kúpeľnej liečby spočíva vo využívaní termálnych vôd na kúpele, masáže, elektroliečbu, teploliečbu a rehabilitácie. K dispozícii je široká škála pobytov, ktorá uspokoja aj najnáročnejšieho rekreanta. Čo poviete na protistresový, regeneračný, relaxačný či wellness pobyt? V kúpeľoch myslia aj na deti, v ponuke sú aj pobyty určené špeciálne malým nezbedníkom.

Ubytovanie a stravovanie poskytuje niekoľko hotelov a liečebných domov. Z roku 1911 pochádza liečebný dom Beethoven. Komplex sanatória tvoria budovy v znamení Zlatého slnka, Zlatého pelikána, harfy či Zeleného kríža. Príjemný pobyt môžete prežiť v Cisárskych či Kamenných lázních. Prízemná budova patrí Hadím lázním. V roku 1823 boli postavené Sadové lázně. Štyri krídla tvoria budovu Vojenského kúpeľného domu, ktorý bol postavený v rokoch 1804-1807.

Na záver len strohé konštatovanie. Teplice si právom zaslúžia prezývku „Malý Paríž“. O pravdivosti vás najlepšie presvedčí samotná návšteva starobylého kúpeľného mesta.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!