USA sú krajinou neobmedzených možností. Je tu možné čokoľvek. 50 spolkových štátov a jeden federálny dištrikt je výsledkom delenia na základe politického hľadiska. Na Slovensku platí, iný kraj, iný mrav. V USA je svätou pravdou, čo štát a mesto, to iný zákon. Musíme uznať, že Američania sú naozaj vynaliezaví, pretože niektoré zákony sú prinajmenšom kuriózne. Ak nechcete byť o nejaký ten dolár ľahší alebo netúžite po „oddychu“ vo väzení, mali by ste vedieť, čo si v danom štáte alebo meste môžete resp. nemôžete dovoliť. Trošku vám to uľahčíme a ponúkame zopár perličiek nad ktorými sa človeku miestami pozastavuje rozum.

Vybrali ste sa do USA so svojím partnerom? Potom by ste si mali dať pozor na viacero vecí. Vo Washingtone zákony stanovujú, kde a ako sa môžete oddávať sexuálnym radovánkam. Ak sa nechcete dostať do konfliktu so zákonom, odporúčame využívať jedine spálňu a misionársku polohu. Ak ste na Floride, pri milovaní v žiadnom prípade nebozkávajte manželkine prsia. Ak však ide o milenky či prostitútky, všetko je v súlade so zákonom. Ešte jedna zaujímavosť, ktorá je už našťastie minulosťou. Ak by ste sa náhodou rozhodli niečo si uvariť v čase medzi sexuálnymi radovánkami, vo vlastnej spálni v Los Angeles, problém je na svete. Spálňa bola v nariadeniach považovaná za miestnosť určenú vyslovene na oddych a varenie medzi tieto činnosti nepatrí. Ak sa rozhodnete vo dvojici cestovať vlakom alebo autobusom v meste Seattle, noste so sebou podhlavník v prípade, že si chcete sadnúť mužovi do náručia. Ak tak neurobíte, čaká vás šesť mesiacov strávených v útulných amerických väzniciach. Milé mamičky, ak sa rozhodnete dojčiť svoje dieťa na verejnosti, máte problém, pretože táto činnosť je v USA zakázaná. Ak by ste sa rozhodli podnikať v oblasti predaja pánskej ochrany, nezabudnite, že pre predaj kondómov je nutné zaobstarať si licenciu. Orálny sex a Kalifornia? Tieto slovíčka nejdú dokopy, pretože orálne uspokojovanie v tejto oblasti je zakázané. A čo sa zaručene mužom nepáči sú podivné zákony v Alabame. V prípade rozvodu zostáva žene všetok majetok, ktorý manželia pri spoločnej ceste životom nadobudli. Takže muži majú jednoducho smolu.

Teraz trošku z iného súdka. Poker patrí medzi celosvetovo obľúbené hry. Pozor si však dávajte, ak sa nachádzate v San Franciscu, pretože je nedovolené hrať a tobôž nie usporadúvať turnaje v pokri na verejnosti.

Na Slovensku je bežné používať nadávky pred malými deťmi. To však neplatí v Michigane, kde je to zakázané. Takže žiadne nadávanie pred deťmi a ženami. V opačnom prípade sa zahrávate s ohňom.

Američania zbožňujú pivo a sú zástancom toho, že každý jeho dúšok treba maximálne vychutnať. Preto v Texase platí, že pivo sa pije zásadne posediačky. Ak si chcete dať pivo „na stojáka“, nepochodíte. Maximálne si môžete odpiť tri dúšky a sadnúť si.

Ak sú vaším obľúbeným domácim miláčikom žabky, je nutné, aby ste im vysvetlili, že v Memphise nemôžu kvákať večer po dvadsiatej druhej hodine. Ak vás neposlúchnu dostanete sa do rozporu so zákonom. V Los Angelis v žiadnom prípade žaby neolizujte. Ak máte psíka, mačičku či iné domáce zviera a bývate v Kalifornii vo vzdialenosti menšej ako 457 metrov od kostola, školy či krčmy zariaďte, aby sa vaše zvieratá nepárili. Ak by sa im to presa zažiadalo, je nutné dodržiavať stanovenú hranicu.

Ak vám v garáži stojí rýchle auto, nikdy nesmie bez šoféra jazdiť rýchlejšie ako 95 km za hodinu. Jazda na bicykli je taktiež legislatívne upravená. V Connecticute nesmiete bicyklovať rýchlejšie ako 100 km za hodinu, inak riskujete, že vás zastaví polícia. V Quitmane v Georgii sa nesmú prechádzať sliepky po ceste.

Zdroj: David Crombie – Hlúpe zákony sveta, IKAR 2001 a www.chcidoameriky.cz, Foto: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!