24topzenaKaždá jedna žena určite pozná ten pocit, keď sa má obliecť do práce, na rande, stretnutie, do divadla či na športovú aktivitu a zistí, že si naozaj nemá čo na seba dať. Aj napriek tomu, že váš šatník praská vo švíkoch, vy môžete len bezradne stáť a naveľa vyberiete niečo, v čom sa možno ani nebudete cítiť dobre. Je čas na menšiu revíziu oblečenia vo vašej skrini. Čo je najdôležitejšie, musíte sa najprv rozhodnúť, na aký typ príležitosti potrebujete oblečenie najsúrnejšie. Stanovenie možného rozpočtu je tiež smerodajné.

Viac za menej alebo menej za viac?

Tu sa vám však môže naskytnúť dilema – kúpiť viac za lacno a nedbať na kvalitu alebo nakúpiť menej kusov oblečenia, no investovať do kvality a výdrže. V prvom rade záleží na tom, aký máte rozpočet na nákupy. Zoberte si napríklad nákup oblečenia na športovanie. V prípade, že budete šetriť, nenakúpite kvalitné kúsky a pri behaní sa vám môže vyhŕňať tričko, sťahovať nohavice alebo termo prádlo nebude sať dostatočne pot. Dostanete sa do situácie, že ste si kúpili lacnejšie veci, no v konečnom dôsledku ich budete po krátkom čase aj tak musieť obmeniť, pretože si nebudú plniť svoju úlohu. Takže v tomto prípade by ste mali určite staviť viac na kvalitu.

V prípade, že sa chystáte nakúpiť si oblečenie na bežné nosenie, určite sa vám podarí nakúpiť za výhodné ceny množstvo kusov oblečenia. Na čo si musíte dávať pozor, je materiál, z akého bola daná vec vyrobená. Podľa toho môžete ako tak odhadnúť správanie oblečenia. Vy sami najlepšie viete, či vám niektorý materiál spôsobuje nadmerné potenie, či vám je nepríjemný na telo, alebo po opratí stratí pružnosť.

Avšak, ceny bežne noseného oblečenia nie sú už vôbec také vysoké, a preto nemusíte až tak dbať na jeho kvalitu, pretože si môžete dovoliť častejšie nakupovať ako, povedzme, športovú značkovú výbavu. V takomto prípade sa nebojte staviť na kvantitu.

Ilustračné foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!