Krb je akýmsi symbolom tepla domova. Predstava praskajúceho dreva v krbe či kachliach nadchne nejedného milovníka romantiky. Aj tú však dokáže zničiť nekvalitný alebo dokonca chybný komín, s ktorým budete mať viac starostí ako radosti. Mnohí kupujú komín narýchlo a snažia sa ušetriť, kde sa dá. To je však chyba, ktorú môžete neskôr, keď nastanú komplikácie, poriadne oľutovať.

Vyberte si kvalitu za rozumnú cenu

Rozhodne by ste mali pri výbere komína dbať na to, aby ste si ho nechali zrealizovať odborníkmi, ktorí majú dlhoročné skúsenosti a pracujú s komponentmi, ktoré do seba nielen skvelo zapadajú, ale aj po rokoch fungujú, ako majú. Najdôležitejšie je, aby celý komínový systém spĺňal všetky bezpečnostné požiadavky európskych noriem. Prečo? Okrem toho, že je certifikovaný komín maximálne bezpečný, budete sa z neho tešiť oveľa dlhšie ako z komína, ktorý je len narýchlo poskladaný doslova “na kolene”.

Komínové komponenty sú dôležité

Čo tvorí taký komín? Je to vložka, tvárnice a komínové dvierka. Všetky komponenty by do seba mali jednoducho a bezproblémovo zapadať. Docielite to výberom spoľahlivého výrobcu komínov. Výber vložky je tiež dôležitý a určite by ste sa o jej kúpe mali poradiť s odborníkom. Šamotové vložky dodávané predajcom ZOP, majú oproti ostatným obrovskú výhodu. Sú tvarovo stále, odolné voči poškodeniu kyselinami či samotným mechanickým narábaním, no najlepšie je, že pri nich možno využiť všetky typy paliva – tuhé, kvapalné i plynné. Aj tvárnice sú nepostrádateľnou súčasťou komína. Ak stavíte na ľahčené keramzitové tvárnice, určite nešliapnete vedľa. Potrebná je aj žiaruvzdorná izolácia, ktorej miesto je medzi tvárnicou a vložkou. Plynotesné komínové dvierka sú podmienkou k úspešnej revízii komína a nemali by chýbať ani tomu vášmu.

Vyberte si komíny ZOP

Komínový systém od tejto firmy je stávkou na istotu a môžete si byť istí, že bude fungovať ako hodinky. Okrem kvality a profesionality odborníkov firmy ZOP sa môžete spoľahnúť aj na tridsaťročnú záruku a bezplatnú dopravu v rámci Slovenska. Neviete si rady ani s návrhom komína a potrebujete poradiť? Obráťte sa na ZOP!

Foto: pixabay.com