hubaAk aj vy patríte k tým skúseným dámam, ktoré sa efektívneho chudnutia neboja, majú prehľad vo všetkých fitness novinkách a skonzumovali už takmer všetky tukožrútske bylinky, tak si dovolíme oponovať vám! Zjesť chutné jabĺčko, na bielkoviny bohatý jogurt alebo popíjať populárny zelený čaj je také obyčajné. Sme presvedčení, že len máloktorá dáma so super štíhlou postavou si trikrát do dňa dopraje pôžitok z kombuchy. Z kombuchy? Také drsné slovo, ktoré môže označovať hocičo starobylé, magické, no rovnako aj zdraviu prospešné a detoxikačné. Nechajte sa zlákať týmto nadčasovým kvasinkovým nápojom a kilá si na vás už viac nezasadnú!

Kvasinky a baktérie nechávajú na pochybách rozvášnené dámy, ktoré túžia zdravo a efektívne chudnúť, veď ktorá z nás sa s chuťou a bez váhania pustí do „“bakteriálnej“ stravy? Takmer žiadna! Avšak nedajte sa oklamať slovnými konotáciami, začítajte sa do zdraviu prospešných vlastností, ktoré kombucha v sebe ukrýva, až po tom si o tejto kvasinke vytvorte vlastný diétny úsudok.

Kombucha je huba, takto znie najčastejšia charakteristika tohto detoxikačného elixíru, no presnejšie povedané, ide o kvasinkové a bakteriálne zoskupenie, ktoré má blahodarné účinky na náš organizmus. Kombucha sa nekonzumuje v surovom stave, pôžitok z nej si môžete vychutnať v podobe fermentovaného čajového nápoja. V Číne si tento nápoj natoľko uctia, že ho pomenovali prívlastkom čaj nesmrteľnosti. Je zdrojom vitamínu C a v kombinácii s kyselinou glukorónovou sa zvyšujú jej detoxikačné účinky. Viaže na seba toxíny, čistí pečeň a od odpadových látok efektívnejšie pozbavuje aj hrubé črevo.

Okrem toho je kombucha bohatá aj na vitamíny skupiny B, kyselinu mliečnu a listovú, vo všeobecnosti táto “huba“ podporuje správnu látkovú výmenu, zdravú črevnú mikroflóru, svojimi antioxidačnými a regeneračnými účinkami prispieva k udržaniu mladistvého vzhľadu, čo určite ocení každá z nás. Svojim zložením kombucha pripomína iný „liek“ na chudnutie, a tým je zelená káva.

Kombucha nám nielenže pomáha pri odstránení škodlivín z tela, je teda výborným spoločníkom na ceste za štíhlou líniou, ale napomáha aj v liečbe rôznych kožných ochorení. Vo vyššom veku oceníme jej protireumatické účinky a priaznivý vplyv na posilnenie pamäti. Zatiaľ, teda dokým sme mladé, túto senzačnú hubu uznávame pre jej schopnosť regulovať trávenie a spaľovať tukové zásoby!

Foto: pixmac.sk, -alice- – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!